скільки варити квасолю?
Як варити квасолю — інструкція
знадобляться — стакан квасолі, вода для замочування, вода для варіння
хоча квасоля довго вариться, сам процес дуже простий. Половина успіху — в замочуванні. Перед варінням червону квасолю ретельно промити під теплою водою і замочити в кип'яченій воді: на склянку квасолі три склянки води, накрити і залишити при кімнатній температурі в тіні. Кожні пару годин краще міняти воду, ну а якщо такої можливості немає, то просто приберіть крупу в холодильник. За такий час квасоля гарненько набубнявіє — а це значить, що крупа підходить для варіння і точно вийде м'якою. Тут пара порад: найзручніше замочувати квасолю з ранку — і готувати ввечері, ну або на ніч, щоб приготувати обід. Довше 12 годин замочувати крупу не варто, може підкиснути. Якщо сильно поспішайте, можете залити крупу окропом і настоюйте в теплі годину. Але природний спосіб розмочування в холодній воді більш щадний до вітамінів.
Як видно на фото, квасоля пристойно розбухла і ввібрала багато води. Для варіння знадобиться ще вода — влийте з запасом пару сантиметрів.
наступний етап ще простіше: квасоля промивається, заливається водою в каструлі і ставиться на тихий вогонь. Зверху прикривається кришкою, сіль кладеться відразу (в помірній кількості). Ну або замочена квасоля додається в суповий бульйон. Цей етап не вимагає трудовитрат — важливо тільки, щоб води було з запасом, іноді контролюйте. Через 40 хвилин крупа звариться, але завжди краще спробувати на смак. Зрозуміти, що квасоля зварилася, дуже просто: 3 квасолини остудіть і спробуйте, на кус вони повинні бути дуже м'якими. Якщо квасоля досить м'яка, варіння припиняється, ну а якщо твердовато — поваріть ще хвилин 20.
3. Після варіння вода зливається, а крупу можна відправити її в салат, суп, на гарнір і так далі.
Це найпростіший спосіб приготувати квасолю. Всі інші способи — без замочування, з содою, в скороварці і т.д. — є екстреними і, при інших рівних, не оптимальними. Для їх використання необхідно більше трудовитрат, контролю, а результат може не виправдати надій через властивостей крупи або помилок при використанні незвичного способу.
щоб квасоля була м'якше
:
— після промивання щедро обдайте квасолю окропом;
— додайте соняшникової олії при варінні;
— першу закипілу воду злийте, обполосніть квасоля крижаною водою, продовжуйте варити у свіжій холодній воді;
— замочіть квасолю з додаванням соди: на склянку квасолі 1/5 ложки соди, а перед варінням гарненько промийте.
як варити квасолю в мультиварці
1. Дві чашки червоної або білої квасолі всипати в широкий посуд, залити 5 чашками холодної води і залишити приблизно на 8 годин для набухання. Це дозволить в подальшому заощадити час варіння.
2. В процесі замочування потрібно кожні 3 години міняти воду. Злиту воду ні в якому разі не використовувати, замінити її свіжою. Після закінчення часу квасоля повинна збільшитися в обсягах в 2-3 рази.
3. Набряклу квасолю ретельно промити в друшляку під струменем холодної води, дати стекти воді і завантажити в мультиварку.
4. Квасоля посолити з розрахунку 1 чайна ложка кухонної солі на 1 чашку бобів, додати чорний мелений перець за смаком, акуратно перемішати і залити свіжою водою так, щоб вона покривала боби на сантиметр.
5. Включити на мультиварці режим « гасіння» і встановити таймер. Залежно від кольору квасолі час приготування буде різним: для червоної квасолі потрібно півтори години, для білої трохи менше — одну годину. Після закінчення варіння спробувати блюдо на смак — добре зварені боби повинні бути абсолютно м'якими. Ваша квасоля готова, смачного!
Як варити квасолю в пароварці
1. Квасоля (червону або білу) перебрати, видалити пошкоджені боби. На вигляд квасоля повинна бути рівною, гладкою, рівномірного забарвлення, твердої на дотик і не лущитися.
2. Перебрану квасолю всипати в глибоку миску і залити холодною водою в пропорції 1 чашка бобів — 2 чашки води.
3. Залишити квасоля приблизно на 8 годин для набухання, для білої етап замочування можна пропустити. В процесі замочування кожні 3 години необхідно міняти воду. Після закінчення часу квасоля повинна збільшитися в обсягах.
4. Набряклу квасолю ретельно промити в друшляку під струменем холодної води і дати стекти.
5. Налити в спеціальну чашу пароварки води, викласти в неї квасолю і поставити варитися при температурі 80 градусів. Так процес випаровування вологи буде відбуватися повільніше, пар буде просто підігрівати воду.
6. Білу квасолю без замочування готувати не менше 1 години, червону — близько 1,5 години. У процесі варіння стежити за наявністю води в чаші і при необхідності її додавати, а також своєчасно зливати утворюється воду з піддону. Як тільки квасоля стане повністю м'якою і ніжною на смак, можна розкладати її по тарілках і подавати до столу — вона зварена.
квасоля в мікрохвильовці
варити квасолю в мікрохвильовці досить ризиковано — вона може розваритися в кашу або вимагати додаткового часу варіння, що ставить під сумнів доцільність способу.
1. Квасоля помістити в глибоке блюдо для СВЧ і залити холодною водою в пропорції: на 1 чашку бобів 2 чашки води. Залишити для набухання приблизно на 8 годин.
2. Акуратно злити воду з миски. Щоб квасолинки випадково не вивалилися з посуду, можна прикрити миску плоскою тарілкою, залишивши невелику щілинку. Через неї буде зливатися зайва рідина.
3. Залити квасолю чистою водою і поставити в мікрохвильовку. Червону квасолю готувати на максимальній потужності 10 хвилин, білу квасолю — 7 хвилин.
4. Перемішати квасолю, посолити і скропити олією.
5. Повернути боби в мікрохвильовку і варити на потужності 700 Вт — 20 хвилин для червоної квасолі і 15 хвилин для білої.
7. Квасоля вийняти з мікрохвильовки і відкинути на друшляк, щоб стекли залишки рідини.
квасоля в скороварці
1 стакан квасолі близько 250 грам — на виході вийде близько 500 грам вареної крупи
1. Квасолю промити і замочити на 8-12 годин у холодній воді.
2. Скороварку налаштувати на 1 годину при закритому клапані і повному тиску, якщо скороварка електронна, вибрати режим «Квасоля».
3. Варити квасолю 20 хвилин після набору тиску.
4. Вимкнути скороварку і, не відкриваючи кришку, почекати 40 хвилин поки скинеться тиск і квасоля доварити за рахунок накопиченої температури.
Фкуснофакти про квасолі
— варіння квасолі без замочування займає досить тривалий час, яке є далеко не у кожної господині. В середньому на приготування такої квасолі піде до 4 годин. Варити потрібно на повільному вогні і постійно стежити за тим, щоб вода в каструлі повністю не випарювалася, своєчасно її доливати. Крім того, тривала варіння може порушити структуру квасолі, і вона почне розвалюватися.
— час варіння квасолі може варіюватися в залежності від розміру і сорту квасолі. перевірити готовність квасолі можна наступним чином: витягнути з каструлі 3 боба і кожен з них спробувати на смак. Добре зварена квасоля повинна бути абсолютно м'якою. Якщо хоча б одне зернятко жорсткувато, потрібно продовжити варіння. Потім знову спробувати 3 квасолі. Почати перевіряти жорсткість квасолі можна вже через 40 хвилин після того, як поставили квасоля варитися на вогонь, і робити це кожні 10 хвилин. Такий спосіб дозволить точно виявити оптимальний час приготування і не дати квасолі перетравитися. Готова квасоля повинна бути м'якою і добре розминатися виделкою. Ще один спосіб перевірки — подути на квасолю відразу ж після того, як дістали з каструлі.
як швидко замочити квасолю перед варінням
Квасоля перед варінням можна замочити швидким способом, проте він більш трудомісткий і вимагає більше активності на кухні:
1) перебрати, промити, засипати квасолю в каструлю, залити водою у співвідношенні 1: 3 (на 1 склянку квасолі 3 склянки води); 2) довести до кипіння на тихому вогні, тримати 5 хвилин на сильному вогні;
3) вимкнути вогонь і настоювати квасолю у відварі 3 години;
4) готувати звичайним способом.
пропорції води і квасолі
— в 1 склянці квасолі 200 грам.
— під час варіння квасоля збільшується в 2-3 рази.
— для приготування 2 порцій гарніру варто використовувати 1,5 склянки квасолі.
— Воду і квасолю в пропорціях варто брати 1: 3, тобто для варіння 1 склянки квасолі необхідно 3 склянки води.
важливо при варінні квасолі
1. Біла квасоля не потребує обов'язкового замочуванні, її можна відразу варити (стільки ж за часом).
2. Квасоля солять в кінці варіння (за 10 хвилин) або при солінні кінцевого блюда, тому що сіль уповільнює процес варіння.
користь квасолі
Квасоля багата рослинним білком. Квасоля — другий за змістом амінокислот продукт (перший — м'ясо).
100 грам стручкової квасолі містить 20 міліграм вітаміну З, вітаміни PP, B1 і B2. Квасоля корисна для поліпшення стану здоров'я шкіри. При варінні квасоля не втрачає свої корисні властивості.
Калорійність квасолі червоної — 292 Ккал.
Ціна квасолі в Києві
Вартість квасолі червоної — 35 грн./кілограм.
Вартість білої квасолі — 40 грн./кілограм.
Салат з вареної квасолі
інгредієнти
Квасоля червона — 150 грам
Червоний лук — 1 голова
Мариновані печериці — 100 грам
Зелень петрушки — 10 грам
Майонез — 2 столові ложки
Оливкова олія — 2 столові ложки
Сіль і перець — за смаком
приготування
Квасоля зварити і відкинути на друшляк остуджувати. Цибулю почистити, помити і тонко нарізувати півкільцями. Обсмажити цибулю на оливковій олії до золотистого кольору. Викласти квасолю і цибулю в салатницю, додати нарізані мариновані печериці, сіль, перець і майонез. Петрушку нарубати і додати в салат. Добре перемішати.
овочеве пюре з білою квасолею
інгредієнти для пюре з вареною квасолею
Квасоля суха Біла — 300 грам
Помідор — 4 середніх помідора
Морква — 1 штука
Лук — 1 голова
Часник — 2 зубці
Лимон — половинка лимона
Петрушка — 10 грам
Цукор — чайна ложка
Сіль і перець — за смаком
Як приготувати овочі з вареною квасолею
1. Квасолю замочити, промити і варити 40 хвилин (не до повного проварювання).
2. Помідори обшпарити окропом і зняти шкірку, подрібнити за допомогою блендера.
3. Цибулю почистити, вимити і дрібно порізати.
4. Морква потерти на дрібній тертці.
5. Часник почистити і пропустити через чеснокодавилку (або дрібно порізати).
6. Петрушку помити, обсушити і порізати.
7. У каструлю налити оливкову олію, додати цибулю і пасерувати 5 хвилин.
8. Додати моркву, часник, цукор, видавити сік з половинки лимона. Гасити 15 хвилин.
9. Додати квасолю, перемішати, залити водою так, щоб вона повністю покривала квасолю), варити ще 1 годину.
10. Подавати з очищеними від цедри кружечками лимона, посипаними петрушкою.
гарнір з червоної квасолі
продукти
Червона квасоля — 600 грам
Лук — 2 штуки
Морква — 2 штуки
Перець солодкий — 2 штуки
Уроп і петрушка — по 1/2 пучка
Часник — 2 зубчики
Гострий кетчуп — 4 столових ложки
Сіль, чорний мелений перець — за смаком
Сметана — 6 столових ложок
Вершкове масло — 20 грам
як зварити гарнір з червоної квасолі
1. Перебрати 600 грам квасолі і замочити в каструлі в холодній воді на 8 годин.
2. Воду, в якій знаходилася, квасоля злити і залити новою, щоб злегка покривала боби.
3. Поставити каструлю на вогонь і варити 90 хвилин. Після закінчення варіння залишити квасоля на плиті настоятися ще близько півгодини.
4. Готову квасолю відкинути на друшляк або сито і дати стекти.
5. Влити в каструлю трохи води, щоб покривало дно, і поставити на великий вогонь. Додати 20 грам вершкового масла і швидко розмішати його у воді.
6. Викласти в каструлю квасолю і тушкувати, періодично помішуючи, 7 хвилин.
7. Заправити квасолю 4 столовими ложками гострого перцю і пропущеними через прес 2 зубчиками часнику.
8. Очистити 2 цибулини, дрібно покришити і додати в квасолю.
9. Промити 2 солодких перцю, видалити насіння, порізати кубиками і також змішати з квасолею.
10. Поскоблить ножем 2 невеликих моркви, натерти їх на крупній тертці і додати в овочеву суміш.
11. Гарнір посипати за смаком сіллю і перцем, добре перемішати і тушкувати на повільному вогні 15 хвилин.
12. Готову страву викласти в глибоку миску, перемішати з 6 столовими ложками сметани.
13. Обполоснути по полпучка кропу і петрушки, порубати і посипати зверху в якості прикраси.
гарнір з білої квасолі
продукти
Біла квасоля — 2 склянки
Лук (середній) — 2 штуки
Томат — 4 штуки
Солодкий перець — 4 штуки
Часник — 2 зубчики
Томатна паста — 2 столових ложки
Рослинна олія — 4 столових ложки
Сіль, чорний мелений перець — за смаком
Лавровий лист — 2 штуки
Кріп — 1/2 пучка
як зварити гарнір з білої квасолі
1. Перебрати 600 грам квасолі і замочити в каструлі в холодній воді на 8 годин (на ніч).
2. Поставити каструлю на вогонь і відварити до готовності (трохи більше години). Добре зварені боби повинні бути абсолютно м'якими.
3. Відкинути квасолю на сито або друшляк, щоб скла вода.
4. Промити 4 перцю, розрізати уздовж, видалити насіння і порізати кубиками.
5. Очистити 2 середніх цибулини і дрібно порубати.
6. Розігріти сковорідку з 4 столовими ложками рослинного масла і злегка обсмажити нарізані перець і цибулю.
7. Промити 4 стиглих томата, натерти на крупній тертці і додати в сковорідку разом з 2 столовими ложками томатної пасти.
8. Влити в овочеву суміш трохи води, додати сіль, перець за смаком, 2 лаврових листки і перемішати.
9. Закрити сковороду кришкою і тушкувати квасоля 10 хвилин. Після закінчення часу прибрати з вогню.
10. Пропустити через прес 2 зубчики часнику, порубати півпучка кропу і змішати з гарніром.
11. Закрити сковороду кришкою і дати страві настоятися ще 10 хвилин.