Як варити амарант
знадобляться — амарант, вода
1. Ретельно перебрати насіння амаранту від сміття і можливих каменів.
2. Висипати продукт в миску і залити водою.
3. Замочувати 3 години.
4. На дно друшляка викласти 2 шари марлі і висипати амарант.
5. Промити насіння холодною водою і дати стекти.
6. У каструлю влити 3 склянки води і довести до кипіння.
7. Коли вода закипить, всипати 1 склянку насіння амаранту. Вони повинні відразу ж спливти.
8. Додати сіль з розрахунком на 1 склянку зерен половину чайної ложки солі.
9. Накрити кришкою каструлю, так як під час приготування, амарант лопається і стріляє вгору.
10. Варити 35 хвилин. Готові зерна повинні опуститися на дно ємності.
11. Кожні 5 хвилин вміст каструлі заважати. Щоб не обпектися, використовувати ложку з довгою ручкою.
Фкуснофакти
— Амарант — це загальна назва однорічних трав'янистих рослин. Налічується велика кількість різновидів, серед яких є і бур'яни, і зернові культури.
— Назва рослини перекладається з грецької мови як « нев'янучий квітка». Висушена рослина більше 4 місяців може зберігати свою форму. В Україні він може бути знаком під іншими назвами: щириця, котячий хвіст, півнячі гребінці.
— в Україні амарант з'явився на початку 1900-х рр., і тут же був зарахований до бур'янів.
— у XV столітті квітка амаранту був обраний гербом сімейства Веспасіано колона, але тільки після його смерті, за рішенням його дружини Джулії Гонзага.
— Батьківщиною амаранту є Південна Америка. Звідти він потрапив до Індії, де і почав розширюватися по всій Азії і Європі.
— у приготуванні страв можна використовувати листя і насіння амаранту. Листя рослини схожі на шпинат і можуть в свіжому вигляді додаватися в салати. Їх можна сушити, солити, маринувати. Із зерен і насіння можна готувати кашу та інші гарячі страви.
— з амаранту виходить харчове і цілюще амарантове масло, що містить речовину сквален. Воно вважається найпотужнішим цілющим засобом з протипухлинним ефектом, є сильним імуностимулятором і створює перешкоди раковому впливу на клітини людського організму. За рахунок цілющих властивостей, амарант був визнаний виробничою Комісією ООН « культурою XXI століття».
— може використовуватися не тільки в декоративних або харчових цілях, але і може виступати як кормова культура. Зерно і насіння підходять для годування домашньої птиці, а листя — для рогатої худоби і свиней.