⏰ скільки варити сироп-простий рецепт десерту і таймер варіння

Скільки варити сироп?

10:00
На 1 кг цукру потрібно взяти 1,5 літра води. Приблизно третю частину від усієї кількості цукру потрібно засипати в каструлю. Поставити каструлю з цукром на повільний вогонь і не перемішувати, поки цукор не почне карамелізуватися. Після того, як весь цукор стане світло-коричневим, потрібно буде залити його водою, всипати цукор, що залишився і додати кілька грам ванілі. Варити сироп поки весь цукор не розчиниться.

Як зварити карамельний сироп

Продукти
щоб приготувати 1 літр карамельного сиропу, знадобиться 1 кілограм цукру, 1,5 літра води і 3 грами ванілі.

Як варити карамельний сироп
1. Третина цукру викласти в каструльку, довести до світло-коричневого кольору, помішуючи.
2. Залити цукор водою, додати решту цукру і ваніль.
3. Варити карамельний сироп до необхідної густоти 10-15 хвилин.
4. Потім карамельний сироп необхідно процелити.

Як варити сироп для варення

продукти
для 1 літра сиропу
цукор — 1 кілограм
Вода — 1 літр
ваніль — 3 грами

як варити карамельний сироп
1. Залити цукор водою і поставити на вогонь.
2. Суміш довести до кипіння і, не зменшуючи вогонь, варити 2-3 хвилини.
3. Для рівномірного розчинення цукру сироп необхідно постійно помішувати і знімати піну.
4. Частина цукру можна замінити медом, додавши його в злегка охолоджену рідину і більше не кип'ятити.
5. Каламутний сироп потрібно профільтрувати через марлю.

Фкуснофакти

— Сиропом називають концентрований розчин, отриманий в результаті розчинення цукру у воді або соку фруктів. Найчастіше варяться сиропи, в яких вміст цукру коливається від 30 до 80%. Якщо концентрація цукру нижче 60% сироп може заграти. Уникнути прокисання сиропу допоможе лимонна кислота, додана в кінці приготування.

— сиропи застосовують при виготовленні консервів з фруктів і ягід, виготовленні компотів, варінні варення, приготуванні кондитерських виробів. Фруктові сиропи додають в коктейлі і газовані напої.

— при необхідності варять інвертний сироп, що не дає солодким виробам зацукровуватися. Густий, схожий на мед сироп використовують при виробництві продуктів, які повинні довго зберігати товарний вигляд. Інвертний сироп готують, додаючи в звичайний сироп харчову соду і лимонну кислоту. Замінює патоку в рецептах, де вона потрібна.

ступені проб сиропу
ступінь щільності сиропу можна визначити за допомогою спеціального термометра, або орієнтуючись на проби, кожна з яких має свої характерні зовнішні ознаки і призначення.
1. Рідкий сироп. Містить трохи цукру, не густий і не липкий. Використовується для заготівлі компотів.
2. Тонка нитка. Липне до рук. Стискаючи і розтискаючи пальцями краплю такого сиропу можна отримати тонку легко рветься нитку. Використовується для приготування варення з щільних фруктів і ягід.
3. Середня нитка. Липкий сироп, крапля якого при разжимании пальців дає тонку, але міцну нитку. Підходить для консервування ягід і фруктів.
4. Товста нитка. Сироп набагато густіше, міцно тримає пальці, при разжимании яких утворюється міцна товста нитка, яка швидко застигає. Призначений для консервування ягід і фруктів, в тому числі м'яких сортів.
5. Слабка помадка. Капнув таким сиропів в холодну воду можна побачити, як він перетворюється в густу пухку масу. Ця проба показує, що цукор готовий до загустіння до наступної стадії.
6. Помадка. Невелика кількість сиропу, опущеного в холодну воду, утворює пластичний кульку, що нагадує масло. Сироп цієї проби використовується в приготуванні помадок.
7. Слабкий або напівтвердий кульку. Крапля сиропу, опущена в холодну воду, по консистенції нагадує Хлібний м'якуш, з якого можна ліпити м'які кульки. Сироп використовується при виготовленні варення з цукатів і помадок.
8. Твердий або міцний кульку. Крапля сиропу в холодній воді застигає твердим щільним кулькою. Використовується у виготовленні тягучок.
9. Тріск. Сироп застигає тонкою плівкою.
10. Карамель. Крапля сиропу, опущена в холодну воду, твердне і розбивається на дрібні кристалики.
11. Перепуск. Сироп крім карамельної фортеці набуває жовтувато-коричневий колір.
12. Паленка. Цукор в сиропі стає коричневим, з'являється характерний запах паленого.

для консервування і приготування варення призначені сиропи з 1 по 8.

поділитися з друзями
Рейтинг
(поки оцінок немає )
Сколько варить?