⏰ Як варити івишні - скільки варити перед смаженням і до готовності?

Скільки варити івишні (підвишеннікі)?

10:00
Івишні помити, вимочити в підсоленій воді протягом 2 годин, потім варити 20 хвилин.

Як варити івишні (подвишеннікі)

знадобляться — івишні, вода, сіль
1. Івишні очистити від трави та іншого лісового сміття.
2. Промити івишні, щоб видалити дрібне сміття і залишки землі.
3. Покласти в посуд, мінімум в два рази більшою за обсягом, ніж наявні гриби.
4. Налити холодну воду, додати сіль (одна чайна ложка на літр води) і залишити на дві години, щоб прибрати борошнистий присмак.
5. Злити воду, ще раз помити івишні.
6. Налити нову воду і поставити на плиту, включивши середній вогонь.
7. Після того, як івишні закиплять, вогонь зменшити і варити 20 хвилин.
8. Готові івишні викласти в друшляк і дати стекти воді.
ваші івишні готові!

грибний соус з івишньої

продукти
свіжі івишні — 400 грам
ріпчаста цибуля — 80 грам
вершкове масло (можна замінити маргарином) — 60 грам
Сметана густа або вершки жирністю 33% — 150 грам
борошно — 2 столові ложки
сіль — 1 чайна ложка

Як приготувати соус з івишнів
1. Почистити, вимочити і відварити івишні; порізати шматочками 1-2 сантиметри.
2. Викласти варені івишні в суху сковороду і поставити на невеликий вогонь.
3. Порізати цибулю кубиками стороною один сантиметр.
4. Як тільки з грибів випарується вода, додати туди масло або маргарин, і тушкувати п'ять-шість хвилин.
5. Додати цибулю, посолити за смаком.
6. Коли цибуля і івишні придбають золотистий відтінок, додати сметану або вершки.
7. Щоб соус був густішим додати борошна і тушкувати все разом 5-10 хвилин, постійно помішуючи.

Фкуснофакти

— після збору грибів їх обов'язково висушують на сонці або на повітрі. Перед тим, як використовувати сушені гриби, треба їх замочити на сорок хвилин у холодній воді, після чого вони збільшуються в обсязі в 2-3 рази. Цю воду необхідно злити і залити перед варінням нової водою. Так, періодично промиваючи і змінюючи воду кожні 6 годин, гриби можна зберігати у воді до двох діб.

— друге Назва ивишня — подвишенник. У книгах іноді називають клітопілусом звичайним.

— Івишень найчастіше можна знайти в широколистяних лісах або в густій траві на околиці лісу. Можна зустріти цей гриб і в садах, городах або садівництві з великою кількістю рожевоквітучих дерев (вишня, слива, груша). Збирати івишні можна з липня і по жовтень, до першого серйозного похолодання.

— Івишень має пластинчасту капелюшок діаметром до десяти сантиметрів білого або жовтуватого кольори . Чим старше гриб, тим яскравіше проявляється сірий відтінок. Форма капелюшка змінюється разом з віком гриба. У молодих ивишней вона округла з загнутими вниз хвилястими краями, з віком капелюшок стає плоско — опуклою, потім плоскою і навіть увігнутою. Якщо натиснути на капелюшок – вона відразу темніє. Ніжка має циліндричну форму і звужується до основи, іноді може згинатися. На верхній частині ніжки ледь помітний борошнистий наліт, а щільна і м'яка м'якоть гриба має сильний борошнистий запах, характерний тільки для цих грибів.

— Івишень дуже легко сплутати з отруйною говорушкой або іншими отруйними грибами. Від говорушки ивишень можна відрізнити рожевіють пластинами, а на відміну від розовопластінкових отруйних грибів, у ивишня пластинки спускаються дуже низько по ніжці.

— Івишень можна сушити, варити або смажити. Не підходить цей гриб для маринування або соління, тому що має дуже ніжну м'якоть.

калорійність свіжих івишней всього 38 ккал на 100 грам. Ці гриби містять в достатній кількості фосфорні сполуки, корисні для організму людини – благотворно впливають на нервову систему, поліпшується кровообіг мозку. У сирому вигляді івешні містять велику кількість вітаміну З, але при обробці значна частина його втрачається.

— Ивишни розводять і штучно, для продажу. Для цього восени на сухих повалених або зламаних деревах роблять надріз поперек стовбура глибиною від трьох до п'яти сантиметрів. До цих дерев підводять канавки, по яких туди стікає дощова вода, або підводять канавки з найближчого водоймища. Через один-два місяці на місці надрізів з'являються гриби, торгова назва яких — гливи. Гливи, куплені в магазині, не треба замочувати перед варінням і зберігати у воді. Гливи можна відрізнити від лісових івишней по більш світлого кольору капелюшки і більш «гумової» консистенції. Інший спосіб розведення ивишней — на фермах, де штучно створюються умови для зростання гливи. Тюки сіна, підвішені в приміщенні з особливим температурним режимом і необхідною вологістю, замінюють вешенкам стовбури дерев.

поділитися з друзями
Рейтинг
(поки оцінок немає )
Сколько варить?