в мультиварці підосичники варити 30 хвилин від початку готування на режимі «гасіння».
як варити підосичники
знадобляться — підосичники, вода, каструля, ножичок для чищення грибів
1. Підосичники необхідно варити протягом 2 днів після збору.
2. Перед варінням ретельно очистити від прилиплої трави, хвої, листочків і бруду і промити в мисці або каструлі з холодною водою. Для зручності можна попередньо замочити гриби на 1 годину в холодній воді.
3. Після чистки видалити плівку з капелюшків (не обов'язково, за смаком).
4. Налити в каструлю холодної води, додати сіль, запустити в воду гриби і поставити варитися на помірний вогонь на 20 хвилин (після закипання). У процесі варіння необхідно періодично знімати піну, що утворюється.
5. Варені підосичники викласти на друшляк, дати стекти воді. Ваші підосичники зварені.
відвар красноголовців процідити через марлю і потім використовувати як бульйон для супів і соусів.
як маринувати підосичники
продукти
гриби підосичники — 1 кілограм
сіль — 1 столова ложка
цукор — 2 столові ложки
сік лимона — від 1 лимона
перець горошком — пів чайної ложки
лавровий лист — 3-4 листа
оцет 9% — 100 мілілітрів
Гвоздика — 2-3 бутона
кріп — гілочка
мускатний горіх — 1 чайна ложка
Рецепт, Як маринувати підосичники на зиму
підосичники добре промити, очистити від забруднень, обрізати у красноголовців корінці, ще раз промити. В емальовану каструлю з 4 склянками води покласти підосичники, варити підосичники 20 хвилин, знімаючи піну. Дочекатися, поки підосичники осядуть на дно, вода при варінні повинна стати прозорою.
додати сіль, перемішати і настояти варені підосичники 2-3 хвилини. Додати до варених красноголовців приправи, прянощі, лимонний сік і оцет. Перемішавши. Маринад разом з вареними підосичниками розкласти по банках — так, щоб шар рідини повністю покривав підосичники. Остудити, закрити кришками. Зберігати мариновані підосичники при температурі 8°с.маринувати підосичники за часом 25-30 днів.
Фкуснофакти
— підосичники корисні вмістом вітамінів а (синтез білків, обмін речовин), з (імунітет), РР (окислювально-відновні процеси в організмі) і групи в (енергетичне та емоційне здоров'я), калію (водний баланс), фосфору (здоров'я нервової системи і серцевого м'яза) і заліза (здоров'я щитовидної залози і підтримання імунітету). Красноголовець багатий вуглеводами, клітковиною, мінеральними речовинами. За вмістом вітаміну В він ні трохи не поступається зерновим культурам, а білка в ньому навіть більше, ніж в м'ясі. До складу підосичники також входять амінокислоти, що сприяють зміцненню організму. Особливо рекомендується людям після перенесення операцій, запальних та інфекційних захворювань.
— перші підосичники з'являються в лісі в серпні — як правило групами. Пік сезону збору грибів припадає на вересень і триває всього місяць. З настанням перших холодів їх поява припиняється, і вже в жовтні зустріти підосичники трапляється досить рідко.
— розрізняють кілька типів підосичники: жовто-бурий, білий і червоний. Перший вид часто можна зустріти в змішаних листяних лісах, нерідко трапляється під листям дорослого папороті. Білий красноголовець росте виключно в хвойних лісах — соснових або ялиново-соснових. Білий колір має тільки молодий гриб, а потім з віком змінює його на сірий і брудно-сірий з коричневим відтінком. Ніжка біля основи при цьому може мати синьо-зелений колір. Червоний підосичники (в народі «красноголовік») зустрічається як листяних деревах, так і в осичняках. Зростає як поодинці, так і цілими групами. Цей гриб має дуже велику капелюшок, іноді вона досягає до 30 сантиметрів в діаметрі.
— Красноголовець необхідно вживати в їжу з обережністю людям із захворюваннями нирок і печінки, оскільки цей гриб досить складно засвоюється організмом.
— при обробці красноголовець швидко синіє і потім стає темно-фіолетового відтінку. Щоб уповільнити процес потемніння, гриб рекомендується вимочувати в 0,5% розчині лимонної кислоти.
— калорійність красноголовців — 22 ккал/100 грам.
як солити підосичники
продукти
гриби підосичники — 1 кілограм
сіль — 3 столові ложки
часник, кріп, перець — за смаком
лавровий лист — 2-3 листа
як солити підосичники
1. Гриби підосичники очистити, порізати, промити.
2. Відварювати підосичники 20 хвилин в підсоленій воді, знімаючи піну.
3. Додати приправи, перемішати. Остудити відварені підосичники, потім перекласти в банки, закрити. Розсіл не повинен перевищувати 1/5 грибів, при цьому розсіл повинен повністю покривати солоні підосичники.
4. Солоні підосичники готові через 45-50 днів. Зберігання солоних красноголовців таке: провітрюване місце з температурою 5-6°З, потрібно періодично перевіряти кількість розсолу, так як гриби без розсолу псуються.
якщо кількість розчину солоних красноголовців стане менше рівня грибів, слід додати охолоджену кип'ячену воду.
варимо суп з красноголовців
продукти для супу
підосичники — 300 грам
Манка — 2 столові ложки
Вода — 2 літри
кріп — 1 великий пучок
рослинна олія — 3 столові ложки
курячі яйця — 2 штуки
Сметана — 4 столові ложки
як варити суп з красноголовців
1. Гриби почистити, помити і тонко нарізувати.
2. На вогонь поставити сковорідку, розігріти її, налити олію, додати гриби і обсмажувати під кришкою протягом 20 хвилин.
3. Всипати в сковорідку тонкою цівкою манку і смажити ще 10 хвилин, постійно помішуючи.
4. Кріп помити і дрібно нарізувати.
5. Курячі яйця зварити окремо і дрібно порубати.
6. Воду поставити на вогонь і довести до кипіння, викласти обсмажені підосичники.
7. Варити суп ще 10 хвилин.
подавати суп, посипавши курячими яйцями, зі сметаною і задоволенням!
сирний суп з підосичниками
продукти
на 3-літрову каструлю супу
плавлений сир («Дружба») — 300 грам
підосичники (свіжі або заморожені) — 200 грам
картопля — 4 штуки
морква — 1 штука
цибуля-порей — 100 грам
кріп — 1 пучок
перець чорний — 5 горошин
сіль — за смаком
Вода — 2 літри
як зварити сирний суп з підосичниками
1. 200 грам красноголовців ретельно очистити від прилиплого сміття і бруду, промити в холодній воді і порізати шматочками. Якщо для приготування супу використовуються заморожені гриби, то перед варінням їх потрібно попередньо розморозити при кімнатній температурі.
2. Влити в каструлю 2 літри холодної води, довести до кипіння і викласти гриби. Варити на помірному вогні 15 хвилин, періодично знімаючи піну, що утворюється.
3. Ретельно промити і очистити від шкірки 4 картоплі і 1 морква. Картоплю порізати кубиками, а моркву натерти на крупній тертці.
4. Обполоснути 100 грам цибулі-порею, нарізати тонкими кільцями і трохи розім'яти їх руками для виділення соку.
5. Додати в грибний бульйон картоплю і продовжувати варити 10 хвилин. Потім запустити в суп моркву, цибулю і варити ще 10 хвилин.
6. В кінці варіння додати 5 горошин чорного перцю, сіль за смаком і 300 грам плавленого сиру (краще викладати його столовою ложкою). Сир перемішати до розчинення і варити ще 5 хвилин.
7. Промити пучок кропу, дрібно порубати і посипати їм зверху суп з підосичниками.
подавати блюдо рекомендується з сухариками або скибочками свіжого білого хліба.