Як варити подгруздкі
знадобляться — підвантаження, вода для замочування, вода для варіння, ножичок для чищення, сіль
1. Гриби залити холодною водою і дати отмокнуть 3 доби, змінюючи воду кожні 24 години. Це забезпечить легку чистку подгруздков.
2. Почистити отмокшие продукти. Часто їх складно очистити, тому слід застосувати зубну щітку і добре потерти. Акуратно ножем зрізати потемнілі або пожовклі ділянки, якщо вони є.
3. У каструлю помістити очищені гриби, залити водою, щоб вони повністю зникли, додати 1 чайну ложку солі і поставити на помірний вогонь.
4. Довести подгруздкі до кипіння, варити 20 хвилин і зняти з вогню.
5. Гарячу воду злити, промити гриби холодною водою і залишити охолоджуватися. Процес охолодження повинен проходити в холодній воді, інакше подгруздкі потемніють.
6. Викласти гриби в каструлю і присипати сіллю, приправою. Від обсягу каструлі залежить кількість солі.
7. Ваші підвантаження зварені!
Як солити подгруздкі швидким способом
продукти
подгруздкі — 1 кілограм
Вода — 5 літрів
лимонна кислота — 1 щіпка
сіль — 1 чайна ложка для варіння грибів і 2 столові ложки для розсолу
як солити подгруздкі
1. Гриби добре промити від бруду і хвої. Потрібно промити сильним напором холодною водою. Якщо у грибів є пожовклий шар, його потрібно прибрати, використовуючи спеціальні або зубні щітки, ретельно потерши брудну ділянку. Якщо ж подгруздкі старі, то пожовклі ділянки слід зрізати ножем.
2. Помістити подгруздкі в каструлю, залити водою, додати 1 чайну ложку солі і поставити на помірний вогонь.
3. Варити гриби 20 хвилин і додати дрібку лимонної кислоти.
4. Зняти з вогню і остудити подгруздкі.
5. Приготувати розсіл: на 1 літр води додати 2 столові ложки солі.
6. У гриби влити розсіл, перекласти в герметичну тару і поставити в холодну проточну воду.
7. Коли гриби охолонуть, вони готові до вживання.
Фкуснофакти
— Часто подгруздкі і грузді плутають, але це абсолютно різні гриби. У груздів капелюшок мокра, вони мають опушені краї з бахромою. Що стосується подгруздков, то у них капелюшки ніколи не покриваються мокрою оболонкою, вони, навпаки, завжди сухі, шорсткі на дотик. Капелюшок може досягати до 18 см, але при цьому відсутня така ошатність, як бахрома у груздів.
— подгруздкі ростуть в листяних і змішаних лісах, в піщано-дернової грунті. Як правило, грибниці розташовуються близько беріз, осик, диких яблунь і груш.
— для активного росту подгруздков потрібно багато світла і трохи тепла. З'являються вони в червні і можна збирати до глибокої осені – середини листопада, поки не відзначається низька температура повітря.
— ростуть подгруздкі великі сім'ї . Незважаючи на те що потребують світлі, вони ховаються під листям і землею. Щоб їх зібрати, часом доводиться копати грунт.
— В відмінність від груздів , подгруздкі можна смажити, при цьому можна без замочування. Також з них можна варити супи. Але найчастіше їх вживають в засоленому вигляді.
— гриби цього виду гірчать , тому перш ніж готувати, потрібно провести попереднє тривале вимочування у воді. Подгруздкі замочуються у воді протягом 3 діб, кожні 24 години вода змінюється. Важливо використовувати проточну холодну воду, якщо ж теплу застосувати, то гриби почорніють.
— особливістю подгруздков є те, що при їх зростанні на капелюшку завжди утворюються грудочки грунту , видалити які складно. Добре чистяться після відмочування в холодній воді. Для акуратного видалення хвої і бруду можна використовувати зубну щітку. Її ворсинки видалять навіть дрібні частинки бруду.
— Перед тим як солити , подгруздкі обов'язково потрібно варити – це допоможе позбутися від гіркоти гриба. Досить буде того, що подгруздкі покипить 20 хвилин в підсоленій воді.
— якщо при варінні грибів пересолили подгруздкі, потрібно помістити їх в холодну воду і витримати 10 хвилин.