Чи треба варити толокно
знадобляться — півсклянки води, 3 столових ложки толокна
Толокно зазвичай не варять, тому що технологія виробництва передбачає подачу в замоченому вигляді. Але все-таки для дітей толокно потрібно варити . Подрібнені зерна змішують з холодним молоком і доводять до кипіння на повільному вогні, після чого додають цукор і вершкове масло. Готова молочна каша по консистенції схожа на манну, але набагато корисніше, оскільки містить оптимальне співвідношення білків, вуглеводів, жирів, вітаміни, мінерали, лецитин і велика кількість корисних мікроелементів.
Як ще готують толокно
рецепти приготування толокняної поживної суміші максимально прості. Один з них — просто розвести толокно водою або молоком, трохи присолити. Раніше таке блюдо називали кулагою. Толокно часто використовується в дитячому харчуванні.
Фкуснофакти
Толокно — досить відомий і поширений продукт харчування на території України. З'явився він ще в дореволюційний період. За своєю суттю, толокно — це подрібнені зерна вівса, рідше — ячменю. Але не варто плутати з борошном, зробленої з вівса. За якостями і корисним властивостям величезна різниця, толокно корисніше.
для приготування зерна вівса замочуються у воді на добу. Це робиться, щоб ядра увібрали в себе вологу для подальшого проростання. На Русі традиційно брали мішок зерен і опускали його в глибокий струмок або річку. Набряклі після доби в воді зерна гарненько пропарюють, витримують ще одну добу при температурі до 60 градусів. Потім їх ретельно висушують (в печі або духовці), обсмажують, очищають від плівки і товчуть. Звідси і назва — толокно.