⏰ скільки варити цукати. Загальні правила варіння цукатів. Які фрукти використовують для цукатів.

скільки готувати цукати?

40:00
Вимити і просушити фрукти, при необхідності розрізати на скибочки. Якщо використовуються кірки, вимочіть їх у воді 3-5 днів для усунення гіркоти, змінюючи воду щодня. Шкірку відварюють в різних водах, 3 рази по 10 хвилин. Зварити сироп і запустити в нього майбутні цукати. Варити фрукти, поки вони повністю не просочаться сиропом-від 40 хвилин до 2 годин. Вийняти фрукти з каструлі, обсушити і обваляти в цукровій пудрі.

Як варити цукати

знадобляться — фрукти, цукор, вода, пудра цукрова

1. Ретельно вимити і просушити фрукти або шкірку, при необхідності розрізати на скибочки. Якщо використовуються кірки, їх необхідно перед приготуванням цукатів вимочити у воді протягом 3-5 днів для зникнення гіркоти, змінюючи воду щодня. Потім шкірку відварюють протягом 10 хвилин 3 рази, кожен раз в свіжій воді.
2. Зварити цукровий сироп (2 склянки цукру на склянку води) і запустити в нього майбутні цукати. Варити фрукти необхідно досить довго, поки вони повністю не просочаться солодким сиропом — від 40 хвилин до 2 годин.
3. Вийняти фрукти з каструлі, просушити і обваляти в цукровій пудрі.

Фкуснофакти

— Цукатами називають зацукровані фрукти або шматочки фруктів, які спочатку відварюють в солодкому сиропі, а потім підсушують. Для приготування цукатів деякі використовують також кірки (наприклад, апельсинів, лимонів і навіть динь).

— в основному цукати добре йдуть в якості прикраси кондитерських виробів — тортів, тістечок, пирогів, рулетів. Іноді їх кладуть замість начинки.

— цукати родом зі Сходу. Через жаркий клімат жителям доводилося шукати нові способи зберігання продуктів. Так екзотичні фрукти пробували спочатку відварювати в цукровому сиропі, а потім добре просушувати. Звичне сьогодні нам частування на ті часи вважалося справжньою розкішшю. Дозволити собі цукати могли лише забезпечені люди. Надалі про вигоду торгівлі цукатами дізналися купці і стали поставляти їх в Європу. Тільки через багато років цукати навчилися робити місцеві виробники. В Україні виготовленням зацукрованих фруктів почали займатися в XIV столітті — робили щось аналогічне « сухому варенню». Після 1917 року цукати на деякий час зникли з виду, давня рецептура призабулася, але потім ласощі знову повернулося на столи українців.

— для приготування цукатів широко використовують яблука, груші, вишні, сливи, цитрусові (разом з шкіркою) та інші фрукти, а також імбир.

— за способом обробки поверхні цукати поділяють на два види: відкидні і глазуровані або тиражовані. Відкидні цукати покриті міцною плівкою підсохлого сиропу, а поверхня кандірованних або тиражених являє собою склоподібну скоринку. Це відбувається за рахунок того, що після відварювання їх відкидають, даючи стекти, і знову опускають в цукровий сироп високої концентрації. Для отримання кандірованних цукатів він повинен мати температуру 35-40 градусів, і тримати в ньому фрукти необхідно приблизно 10 хвилин. Цукати тиражовані — це підвид кандированних цукатів. При цьому способі фрукти опускають на кілька хвилин в гарячий насичений цукровий сироп, а потім підсушують при температурі 50 градусів.

— Середня вартість магазинних цукатів — від 50 грн. за упаковку 150 грам (дані Києв на липень 2020-2021 р.). Якщо готувати самостійно, на продуктах можна заощадити більше половини.

поділитися з друзями
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 1 з 5 )
Сколько варить?