Як варити оленину
1. М'ясо оленя добре помити.
2. Покласти оленину у велику каструлю, залити слабким соляним розчином (1 столова ложка на 1 літр води) або водою з додаванням невеликої кількості виноградного оцту (2 столових ложки на 1 літр), щоб м'ясо цілком покривала рідина.
3. Вимочувати оленину не менш 12 годин, 1 раз в 4 години змінюючи розчин для замочування.
4. Вимочену оленину натерти сіллю, перцем, спеціями за смаком, розчавленим часником, скропити лимонним соком, залишити ще на 5 годин.
5. Перекласти оленину в каструлю, залити водою — вона повинна цілком покривати оленину.
6. Помістити каструлю з олениною на середній вогонь, дати закипіти, варити шматок 1 кілограм 1,5 години, періодично знімаючи піну.
Фкуснофакти
— вважається, що м'якість оленини (сохатіни) залежить від статі тварини — у самки м'ясо ніжніше.
— М'ясо диких звірів, в тому числі і оленя, володіє специфічним присмаком хвої , який не видалити повністю, але можна заглушити спеціями.
— якщо оленину попередньо замаринувати , то специфічний запах зменшиться, а м'ясо стане ніжніше. Оленину добре маринувати в кислих розчинах: брусничний соус, лимонний сік, оцет, будь-який японський маринад з соєвим соусом. У маринад можна покласти лаврове листя, чебрець, чорний, червоний перець, інші запашні трави, які переб'ють запах дичини.
— якщо олень забитий мисливцем під час гону, то це м'ясо не годиться в вживання. При варінні такого м'яса буде виділятися багато піни і незвичайний неприємний запах — таке м'ясо їсти не слід.