сушені шиітаке залити водою (на 50 грам сушених грибів 1 літр води) на 1-2 години, потім варити в цій же воді 3-4 хвилини.
заморожені шиітаке, не розморожуючи, покласти в холодну воду, закип'ятити і після закипання води варити 3 хвилини.
як варити суп з шиітаке
продукти
сухі гриби шиітаке — 25 грам
Локшина рисова — половина упаковки
Грудка куряча — 250 грамів
бульйон з овочів — 2 літри
масло вершкове — 30 грам
болгарський перець — половинка
морквина — 1 штука
мелений імбир — 0,5 столові ложки
Паста місо — 50 грам
Як варити суп з грибами шиітаке
1. Шиітаке замочити в каструлі з водою на 5 годин, через 2 години помінявши воду. Якщо шиітаке мають дуже різкий запах, то міняти воду кожні 1,5 години.
2. Порізати гриби шиітаке шматочками, ніжки дрібно порубати; поставити каструлю на вогонь і довести воду до кипіння, варити 20 хвилин.
3. Поки варяться шиітаке, моркву почистити і нарізати дуже тонко.
4. Перець помити, очистити і тонко нарізувати.
5. Курячу грудку обмити, нарізати смужками.
6. Розтопити в сковороді олію; підготовлену курячу грудку обсмажити.
7. Додати до бульйону: курячу грудку, овочі і гриби.
8. Варити суп протягом 15 хвилин.
9. Приправити суп пастою місо і меленим імбиром.
10. Окремо відварити локшину.
11. Викласти в суп локшину, варити 3 хвилини.
12. Після закінчення варіння наполягати суп 10 хвилин.
Фкуснофакти
шиітаке — спочатку лісові гриби. У природних лісах ростуть на деревах (клен, вільха, дуб) в Китаї і Японії. Особливо любить шиітаке дерево каштана (шиї) — звідси і назва. За своєрідний візерунок на капелюшку, він називається ще «квітковим шиітаке».
В даний час шиітаке виробляють в промислових масштабах, користуючись пристосованістю гриба до штучних умов грунту і світла. Свіжі шиітаке, як правило, вирощують на спеціальних фермах України. А ось сушені гриби продають в порційних пакетах, які привозять з Китаю або Японії. Існують навіть технології вирощування шиітаке в дачних умовах.
сушені шиітаке перед варінням слід розмочити у воді: важливо, що ступінь засушування і розміри грибів можуть відрізнятися, тому час розмочування може досягати декількох годин. Визначити готовність шиітаке до варіння просто: якщо гриб м'який, але пружний, і легко розрізається ножем — значить, можна варити.
свіжі сирі шиітаке мають характерний запах деревини і своєрідний, трохи кислуватий смак. Запах шиітаке може відрізнятися в залежності від технології його вирощування, якщо запах дуже різкий, його можна прибрати вимочуванням грибів в декількох водах і приготуванням зі спеціями. Сушені гриби мають більш сильний запах, який вщухає при варінні. У кулінарії частіше використовують капелюшки грибів, оскільки ніжки жорсткуваті. Якщо є бажання приготувати ніжки — нарубати їх подрібніше і покладіть в каструлю на 10 хвилин раніше, ніж почнете варити капелюшки.
шиітаке — чудо гриб!
корисні властивості шиітаке відомі з давніх часів. Гриб почав широко використовуватися в китайській медицині, починаючи з 14 століття. А перші згадки про цей продукт відносяться до 199 року до н.е. завдяки універсальним лікувальним властивостям, він заслужив в Китаї і Японії звання «короля грибів». Шиітаке використовують як в народній медицині, так і в складі різних медикаментів, спрямованих на лікування інфекційних, серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень і багатьох інших.
речовина, відповідальна за універсальні лікувальні властивості шиітаке — це лентинан (полісахарид, який сьогодні входить практично в усі препарати, що використовуються для лікування злоякісних пухлин).
вартість сушених грибів шиітаке — 130 грн. за 150 грам (в середньому в Києві на червень 2017 року), ціна свіжих шиитаке — 800 грн./1 кілограм.
вживання шиітаке має протипоказання . У алергіків гриб шиітаке здатний викликати алергію у вигляді шкірних висипань. Не можна вживати шиітаке і препарати на його основі людям з хворобами нирок, порушенням сольового обміну, хворим на бронхіальну астму, вагітним жінкам і дітям до дванадцятирічного віку.