Як варити чешуйчатку
знадобляться — чешуйчатка, підсолена вода
1. Гриби чешуйчатка почистити від лісового сміття, перебрати — молоді гриби залишити цілими, у зрілих взяти тільки капелюшки.
2. У молодих грибів зрізати землисте підставу ніжок, добре помити гриби в холодній воді.
3. Великі чешуйчатки розрізати на кілька частин.
4. Покласти почищені чешуйчатки в каструлю, налити холодну воду, щоб цілком покривала гриби.
5. Помістити каструлю на помірний вогонь, посолити, накрити кришкою, дочекатися закипання.
6. Варити гриби 20 хвилин, іноді знімаючи піну.
Фкуснофакти
— Чешуйчатка — жаргонна назва гриба. Інша поширена назва —натяко походить з японської мови і означає« слизькі гриби ». Його гриби отримали за те, що їх капелюшки покриті слизькою желеподібною речовиною.
— Чешуйчатка зростає великими скупченнями на стовбурах і під ними. Капелюшок досягає діаметра від 2 до 18 сантиметрів, іржаво-жовтуватого кольору з червонуватими лусочками. У молодих грибів капелюшок — округла, у дорослих — плоско. М'якоть гриба білувато-жовта. Висота ніжки 7-10 сантиметрів, 1-1,5 сантиметра — діаметр, колір — жовтуватий з коричнево-іржавими лусочками.
— за смаком чешуйчатка нагадує білі гриби.
— Чешуйчатка в Україні поширена в помірній зоні, тобто на більшій частині країни. Її можна знайти в листяних і хвойних лісах в місцях підвищеної вологості. Чешуйчатка росте великими скупченнями на стовбурах, пнях, в дуплах, коренях.
— Чешуйчатку потрібно відрізняти від неїстівної слизької лусочки. Вона має характерний смак і запах редьки. Зовні від їстівної чешучатки відрізняється більш темною буро-жовтої капелюшком слизової і клейкою на дотик. У суху погоду капелюх може бути сухою, але блискучою, з переважаючими оранжево-червоними і цегляно-червоними тонами. Зростає неїстівна чешуйчатка частіше не на стовбурах, а на грунті.