Як варити суп сіруко
продукти для супу
червона квасоля адзукі — 200 грамів
шліфований рис — 3/4 склянки
Вода для варіння супу — 1,5 літра
цукор — 250 грам
сіль — 1/2 чайної ложки
підготовка адзукі та рису
1. 200 грамів добре промитої адзукі висипати в глибоку чашу і влити 2 склянки прохолодної чистої води.
2. Замочувати 8 годин або всю ніч.
3. 3/4 склянки рису промити, залити на ніч чистою водою (1 склянка). Злити використану воду.
4. Викласти замочений рис в каструлю, додати 1 склянку свіжої води, дрібку солі.
4. Поставити на слабкий вогонь, готувати, трохи зсунувши кришку, до зникнення рідини.
Як варити суп сіруко
1. Злити воду з адзукі, викласти боби в глибоку каструлю, залити свіжою водою (повністю закривши нею квасоля), закип'ятити.
2. Промити квасолю в друшляку прохолодною проточною водою.
3. Повернути квасоля в каструлю, знову влити свіжу воду, закип'ятити, додати 2 склянки холодної води.
4. Варити квасолю на несильному вогні 60 хвилин, відкривши кришку і видаляючи спливаючу піну ложкою або дрібним ситечком.
5. Доливати кип'ячену воду, якщо рідина в каструлі швидко випаровується.
6. Зняти каструлю з вогню, коли адзукі стане м'якою (щоб це перевірити, потрібно проколоти квасолину виделкою), трохи остудити.
7. Розтерти варену адзукі в однорідну пасту (товкачем або блендером), додати в пасту 250 грамів цукру і 1/2 чайної ложки солі, добре перемішати.
8. Влити в пасту з адзукі невелику кількість окропу і перемішати – в результаті повинна вийти сметаноподібна консистенція.
9. Потовкти варений рис за допомогою маточки або подрібнити блендером, періодично змочуючи рисову масу водою (маса повинна стати злегка клейкою).
10. Сформувати кульки або невеликі коржі.
11. Викласти в тарілки коржі Моті і налити суп сіруко.
Фкуснофакти
— японці шанобливо називають цей суп-пюре «о-сіруко» — використання шанобливого префікса підкреслює важливе місце сіруко в національній кухні.
— інша японська різновид супу сіруко — не з пасти, а з цілих бобів — називається дзендзай. У Китаї подібне блюдо носить ім'я хундоуша — взимку подається гарячим, а влітку охолодженим, в спеку з нього готують морозиво на паличці. У Кореї аналог сіруко називають пхатчук.
— за легендою, суп пхатчук здатний захистити їх від будь-якого зла, особливо від хвороб: червоний колір символізує потужну позитивну енергію. Поживність супу також символічна: це ритуальне страву, яке з давніх-давен подають для того, щоб в майбутньому зібрати багатий урожай.
— адзукі містить багато білка і вельми корисна: в ній Вітамін Е (підтримує здоров'я шкіри, кровоносних судин, обмін речовин) і В6 (зміцнює імунну і нервову систему), фосфор (регулює роботу головного мозку, корисний для м'язів), магній (дарує енергію, позбавляє від токсинів), кальцій (забезпечує обмінні процеси, здоров'я кісткової і серцево-судинної системи), клітковина (стабілізує травлення).
— замочування червоної квасолі перед приготуванням не тільки робить її м'якше і смачніше. Замочувати адзукі необхідно для кращого засвоєння: вода розчиняє гірку речовину танін та інші компоненти, які призводять до розладу травлення.
— Моті — популярні в Японії коржі з клейкого сорту рису, трохи схожі на галушки. Їх їдять цілий рік, але особливо — напередодні Нового року: вважається, що Моті приносять удачу. В Японії гарячий суп сіруко з рисовими коржиками, як правило, подають взимку в якості зігріваючого страви. У більш ситної версії сіруко подають з нарізаною ковбаскою.
— подивіться ще супи , як їх готувати і час варіння!