час читання —4 хв.
важливо уникати наступних помилок при приготуванні холодцю:
- неправильні пропорції м'ясопродуктів і води. Занадто мала кількість м'яса (і особливо коллагено-містять жиру і хрящів) призведе до того, що холодець не застигне сам і зажадає додавання желатину . А занадто мала кількість води призведе до того, що холодець може стати жорстким .
- варити в невеликій каструлі. Бульйон – головне. Щоб він вийшов наваристим і ароматним, щоб застиг, в нього не можна доливати воду в процесі варіння. Велика каструля зручніше для того, щоб потрібну кількість помістилося відразу.
- М'ясо подрібнювати в м'ясорубці або на блендері. Роблять так для м'якості, але через довгу варіння, воно в будь-якому випадку вийде не жорстким. Подрібнення не потрібно.
- використовуйте занадто багато желатину. З ним желейна частина виявиться щільною і занадто жорсткою,«пластикової & raquo;, а смак не натуральним. Краще взяти більше ніжок або гомілок і довго варити, не додаючи воду додатково.
- прибирати жир. Білий жир на поверхні страви багатьох бентежить. Але якщо жир прибрати, то зовнішній вигляд зіпсується, холодець буде виглядати не естетично. Жир можна прибрати з поверхні бульйону, коли той трохи охолоне. До речі, цей жир сприяє тому, щоб холодець швидко стояв. А при подачі після того як приберете жир, на порційних тарілках холодець можна подати в перевернутому вигляді.
- не використовувати сіль і спеції. Раніше холодець робили прісним, посилюючи смак соусами: хріном, гірчицею і ін.несолоний продукт довше зберігався. З наявністю холодильників ця проблема відпала.
- варити мало холодцю. Холодець відмінно зберігається — до тижня в холодильнику, тому можна приготувати на Новий Рік і його вистачить практично до Різдва.
і звичайно, для того, щоб не довелося виправляти помилки, необхідно добре вивчити правила варіння холодцю.