Як варити шрірачу
продукти
пекучий перець (халапеньо, Тульський, серрано, фресно чилі або ювілейний сорти) — 1 кілограм
часник — 1 головка цілком
цукор (в ідеалі коричневий) — половина склянки
сіль — 1,5 столових ложки
оцет 5% (можна яблучний) — 5 столових ложок
Як варити соус Шрірача
1. Перець помити і обсушити за допомогою серветки.
2. Одягти на руки рукавички, щоб не обпекти руки, відрізати від кожного перцю плодоніжки.
3. Часник очистити, обрізати зубці від кореневища.
4. Викласти в миску перець, часник, додати 1,5 столових ложки солі і півсклянки цукру.
5. За допомогою блендера перемолоти всі продукти в пюреобразную масу.
6. Перелити масу в 3-літрову банку, щоб залишилося місце для продуктів ферментації, які будуть збільшувати обсяги суміші.
7. Нещільно прикрити банку кришкою.
8. Прибрати банку в темне місце, зберігати при кімнатній температурі 10 днів: вже через 1 день стануть з'являтися бульбашки, що говорять про початок процесу бродіння.
9. Через 7 днів, на 8-й, додати 2 столових ложки оцту; на 8-й ще 2 столових ложки оцту, на 9-й залишилася ложку оцту. При цьому соус не потрібно перемішувати — оцет розійдеться сам.
10. На 10-й день подрібнити соус за допомогою блендера.
11. Перетираючи через сито, пропустити масу для варіння шрірачі в казанок або товстостінну каструльку.
12. Поставити каструльку на тихий вогонь і уварювати соус до бажаної густоти — в ідеалі, повинна вийти консистенція щільного кетчупу.
13. Стерилізувати баночки і кришки.
14. Розлити шрірачу по банках, закрутити і остудити — через 10 днів соус буде повністю готовий.
зберігати соус Шрірача при кімнатній температурі.
Фкуснофакти
— Шрірача — це Тайський соус, названий за назвою селища, де його придумала місцева Домогосподарка, Сі Рача. У міру набуття популярності, жінка, що придумала соус, продала права виготовлення великій тайській компанії. З тих пір соус поступово завоював серця кулінарів у всьому світі. Паралельно цьому в США придумали аналогічний соус, і як тільки з'ясувалося схожість, обидва соусу об'єднало вихідна назва. Втім, думки про те, хто є справжнім творцем соусу, досі розходяться, і в 2015 році навіть зняли документальний фільм про походження соусу.
— при обробці перцю, в силу його гостроти, можна обпалити руку або отримати роздратування. Тому рекомендується використовувати одноразові поліетиленові рукавички.
— в оригіналі для варіння соусу Шрірача використовуються гострі сорти пекучого перцю. Однак в силу смакових переваг росіян в наведеному рецепті вказані сорти з помірно-гострим смаком.
— щоб прискорити приготування шрірачі, можна вирізати насіння (вони потрібні в основному для бродіння) і відразу уварити суміш до консистенції соусу. Але оригінальний смак і кислинка при цьому пропадуть.
— Соус Шрірача за умови якісної стерилізації банок може зберігатися до 1 року, а ось відкриту банку шрірачі не рекомендується зберігати більше, ніж 1 тиждень. — Соус, крім класичної подачі до м'яса і риби, відмінно підходить для додання яскравості сокам, твердим сортам сиру, хамону, копченостям і овочевим рагу.
— якщо виявилося, що пекучий перець занадто гострий, можна до половини його частини замінити болгарським перцем. Якщо занадто гострим виявився кінцевий продукт, можна за смаком змішати соус з майонезом або сметаною. Коричневий цукор в рецепті можна замінити звичайним або використовувати пальмовий. Колір готового соусу безпосередньо залежить від кольору використовуваних перців.
— Соусом Шрірача можна замінити будь-які більш відомі соуси табаско, хреновину , аджику , сацебелі . Як і свої побратими, за рахунок гостроти Шрірача піднімає настрій, лікує похмілля і бадьорить при застуді.