час читання —4 хв.
стрілки часнику з'являються в травні-червні (в залежності від погоди їх сезон триває 2-3 тижні). Власне, стрілку часнику обов'язково зрізають, щоб цибулини часнику росли і зріли інтенсивніше, і зробилися ще корисніше. Якщо ви зрізаєте часникові стрілки самостійно, то знаєте, що вірна ознака її зрілості — закручування в повне коло. Стрілки часнику, як і цибулини, дуже корисні, а тому знайшли своє місце в сезонній кулінарії.
- мариновані стрілки часнику. Стрілки часнику утрамбовуються по стерилізованим банкам, укладається перець горошком, сіль, лаврушка, заливаються окропом на півгодини. Потім вода з банок зливається, кип'ятиться за новою, заливається по 75 мілілітрів (на літрову банку) яблучним оцтом, заливається повторно кип'яченою водою. детальний рецепт .
- згасити з будь-яким м'ясом, особливо добре з яловичиною.
- на гарнір — посмажити з маслом.
- Стрілки по-корейськи — обсмажити в спеціях по-корейськи хвилин 15, додати сіль, оцет і тушкувати ще хвилин 20.
- як приправу — в борщі, супи і т. д.
- заморозити, подрібнивши на м'ясорубці — виходить ідеальна приправа для супу, додається в зажарку.
- обсмажити з яйцем і рубаним чорним хлібом.
- обсмажити з макаронами 1:1.
- Соус — подрібнити в блендері стрілки часнику, оливкова олія, сир Пармезан, лимонний сік і смажені кедрові горіхи.
крім кулінарного застосування, стрілки часнику застосовують в побуті — стрілки часнику заливають теплою кип'яченою водою і настоюють тиждень. 100 мілілітрів цієї рідини розбавляють літром води. З будь-яким рідким милом виходить відмінний розчин для обробки кімнатних рослин від шкідників.