простий рецепт кабачкової ікри на зиму
продукти
Кабачки — 2,5 кілограма
соняшникова олія — 3 столових ложки
помідори (можна замінити томатною пастою) — 3 великих штуки
яблука — 3 великих
ріпчаста цибуля — 3 голови
морква — 2 великих
часник — 3-5 зубців за смаком
сіль — 1 столова ложка
оцет — 2 столових ложки
перець духмяний мелений — 1 чайна ложка з гіркою
простий, магазинний рецепт ікри з кабачків
1. Кабачки помити, очистити від шкірки і насіння.
2. Ріпчасту цибулю і часник очистити і розрізати на кілька частин.
3. Помідори обдати окропом і очистити від шкірки.
4. Моркву почистити і крупно нарізати.
5. Подрібнити продукти за допомогою м'ясорубки (якщо м'ясорубки немає — натерти на тертці).
6. Влити овочеву масу в каструлю, накрити кришкою і поставити на тихий вогонь.
7. Варити кабачкову ікру 1 годину після закипання, регулярно помішуючи.
8. Подрібнити ікру за допомогою погружного блендера.
9. Додати сіль і перець, перемішати ікру.
10. Влити рослинне масло в ікру.
11. Уварювати ікру протягом 1 години до консистенції кабачкової ікри.
12. Влити оцет, ретельно перемішати ікру і варити ще 2 хвилини.
13. Розлити ікру по стерилізованим банкам.
з цієї кількості продуктів вийде 2 літри з невеликим кабачкової ікри.
закрутити кришками, остудити і прибрати на зберігання в прохолодне темне місце. Ваша кабачкова ікра готова!
як варити кабачкову ікру в мультиварці
цибулю і моркву почистити, цибулю дрібно нарізати, моркву натерти на крупній тертці. Викласти цибулю і моркву в ємність мультиварки, налити олію, готувати 20 хвилин на режимі «випічка». Кабачки очистити і нарізати кубиками, додати до цибулі і моркви, готувати ще 20 хвилин на режимі «випічка». Додати в ікру сіль і нарізані дрібно помідори, перемішати, готувати ще 1 годину на режимі «гасіння». Потім подрібнити ікру за допомогою блендера і розлити по стерилізованим банкам.
борошно при приготуванні кабачкової ікри в мультиварці не використовувати
Рецепт шотландської кабачкової ікри
продукти
Кабачки — 1,5 кілограма
цибуля білий або червоний — 1 велика голова
помідори — півкіло (4 середніх)
солодкий перець — 1 штука
яблука — 2 невеликих
цукор — 2 столові ложки з гіркою
корінь імбиру — 20 грам свіжого або столова ложка сушеного
Ізюм — 200 грам
Гвоздика — 10 бутонів, половина чайної ложки перцю горошком, морська сіль і коріандр — за смаком
виноградний оцет — 100 мілілітрів
рослинна олія — 3 столові ложки
як приготувати класичну кабачкову ікру
1. Ріпчасту цибулю почистити і дрібно нарубати.
2. Розігріти сковорідку, налити 2 столові ложки рослинної олії, обсмажити цибулю протягом 10 хвилин на середньому вогні до золотистого кольору.
3. Помити і почистити кабачки, видалити насіння.
4. М'якоть кабачків потерти на крупній тертці.
5. Помідори надрізати по шкірці, опустити на пару хвилин в миску з окропом, потім зняти шкірку і нарізати кубиками.
6. Дрібно нарізаний корінь імбиру, гвоздику, перець і коріандр обернути марлею кілька разів і зав'язати.
Ізюм промити і обсушити.
яблука очистити від шкірки, вирізати насіннєву коробочку і плодоніжки, порізати кубиками. Болгарський солодкий перець вимити, очистити від насіння, видалити плодоніжки і тонко нарізати.
Кабачки, цибуля, помідори, болгарський перець, родзинки і яблука покласти в каструлю, додати цукор, сіль і виноградний оцет, вкласти спеції. Добре перемішати продукти і поставити на тихий вогонь. Варити кабачкову ікру без кришки півгодини, подрібнити блендером і уварювати ще 1 годину до отримання консистенції рідкої сметани. Кришкою каструлю з кабачкової ікрою не накривають.
потім видалити з ікри мішечок зі спеціями і трохи остудити ікру.
розлити кабачкову ікру по стерилізованим банкам, банки закрити і поставити в прохолодному місці. Кабачкова ікра буде повністю готова через місяць.
Така кабачкова ікра славиться ніжно-солодкуватим смаком.
способи обробки продуктів перед варінням кабачкової ікри
перед варінням ікри овочі слід обробити, і тут є варіанти. Чистити кабачки чи ні залежить від смаку і якості кабачків. Якщо кабачки власні і є впевненість в їх екологічності — можна просто добре промити, обрізати квітки і плодоніжки — і приступати до перевірки якості насіння. Для перевірки на насіння кабачок необхідно розрізати уздовж на 2 рівні частини. Ви побачите, чи є насіння і чи є серед них жорсткі насіння. Задерев'янілі точно насіння точно слід видалити, тому що вони не розваряться в ікрі. М'які насіння додадуть трохи зернистості ікрі, але смаку не зіпсують — їх можна використовувати для варіння. Якщо ж пощастило отримати молоді кабачки зовсім без насіння — відмінно. Така ікра вийде пластичної, середньої зернистості і щільною — якраз, як та «магазинна».
помідори перед варінням теж можна обробити по-різному. По-перше, чистити від шкірки чи ні — справа смаку. Вважається, що шкірка не щадний продукт для шлунка, однак на практиці після уварювання ікри 1-2 години різниця повністю нівелюється.
підходи до варіння кабачкової ікри
відповідно до першого способу, всі продукти ріжуться, складаються в каструлі і варяться разом. Ікра, отримана за допомогою виключно варіння, — найпростіший і швидкий спосіб приготування. До того ж, це найкорисніша кабачкова ікра, щадна для хворих шлунків і готова до поїдання дітьми.
за другим способом перед варінням кабачки і цибулю ріжуть кубиками і обсмажують на олії до рум'яності. Ефект від смаження — ікра набуває рудуватий колір і більш щільну структуру, як правило більш жирна, смак стає більш насиченим і соковитим, ніж при стандартній варінні. Мінус цього способу — він дуже довгий, і для варіння, наприклад, 10 літрів кабачкової ікри на жарку 10 кілограмів кабачків потрібно витратити додатково близько 1,5-2 годин.
згідно з третім способом, перед варінням кабачки, яблука і помідори цілком запікаються в духовці. Цей процес може полегшити видалення насіння, але в цілому він потрібен для додання смаку ікри підпеченого аромату і смаку. Така ікра вважається найсмачнішою, оскільки перед варінням продукти готуються при температурі вище температури кипіння, як би «розплавляючись» в духовці в придатну для варіння ікри масу.
щоб заощадити час при варінні великої кількості ікри, почати обробку продуктів слід з кабачків — почистити їх, порізати і розкласти по каструлях. Додати в кожну каструлю по столовій ложці солі, щоб кабачки трохи осіли і дали сік. Почекати 10 хвилин, після чого почати уварювання ікри, і потім обробити і додавати моркву, оскільки вона вариться найдовше. На практиці, морква готова до додавання ще тоді, коли кабачки не встигають закипіти. Потім додають помідори і інші продукти.
також можна злити частину соку перед варінням ікри, це прискорить її приготування, однак слід врахувати ланцюжок: багато соку -> природно довгий час варіння ікри -> пластичність і дрібнозернистість -> найвища якість.
Фкуснофакти
— пробувати ікру при варінні на готовність і сіль слід в охолодженому вигляді. Для цього зручно використовувати чайні ложки — їх слід не набрати, а просто опустити в каструлю з ікрою — і викласти на тарілку. Так ікра остудиться буквально за 1-2 хвилини.
— термін придатності кабачкової ікри, приготовленої в домашніх умовах — 1 рік.
— при варінні кабачкової ікри можна додати 100 мілілітрів майонезу — на етапі з'єднання кабачків з овочами і борошном. Тоді кабачкова ікра придбає особливу гостроту.
— у рецепті помідори можна замінити такою ж кількістю томатної пасти, тоді оцту можна додати менше (тому що томатна паста містить оцет).
— за смаком, варто додати при приготуванні кабачкової ікри морква, часник і кріп; з приправ — базилік, корицю, коріандр.
— подавати готову кабачкову ікру можна:
1) на бутербродах, з вершковим маслом, паштетом, свіжими огірками або сиром — відмінно підходить до
супам
!
2) в гарнірах (макарони, картопля, рис) як соус.
3) до м'яса як соус.
4) як самостійну закуску.