Як варити перловку на гарнір
продукти на 2 порції
Перловка — 1 стакан
Вода — від 4 склянок
сіль — 1 чайна ложка
вершкове масло, зелень — за смаком
простий гарнір з перловки
як варити:
для розсипчастого гарніру перловку замочити в холодній воді на 6-12 годин, засипати у велику кількість холодної води і варити після закипання 45-90 хвилин в залежності від сорту. При варінні перловка виділяє багато піни, тому прикривайте перловку кришкою лише злегка, щоб піна не википала на плиту. Слідкуйте за рівнем води — гарнір може пригоріти, якщо води занадто мало.
перевірити готовність: взяти кілька зерен ложкою, остудити і спробувати на зуб. Перловка повинна бути абсолютно м'якою, що не зернистою. Смак перловки повинен бути ніжний, без металевих ноток.
доповнити гарнір: на дні каструлі після варіння перловки зазвичай залишається трохи води, її необхідно злити. Викласти в перловку шматок вершкового масла, порубати зелень, при необхідності досолити, перемішати накрити кришкою, укутати рушником і настояти 20 хвилин.
Фкуснофакти
звичайну фасовану перловку і продається наразвес обов'язково потрібно замочувати, щоб гарнір був розсипчастим і зерна повністю проварилися. Якщо перловку не замочувати, крупа буде грубіше за смаком, а після вживання може боліти шлунок. Єдина крупа, яку можна не замочувати — в спеціальних варильних пакетах, така перловка перед фасуванням обробляється парою.
навіть просто зварена перловка — відмінний варіант для подачі до м'яса, птиці та риби. Перловка має досить простим смаком, тому відмінно поєднується з жирним м'ясом, смаженою куркою, запеченої в соусі рибою.
Подавайте гарнір з перловки ослабленим або втомленим — він відмінно позбавляє від втоми.
щоб зробити гарнір дієтичним, зваріть перловку на кефірі. Для більшої поживності гарніру при варінні можна використовувати замість води курячий бульйон.
незвичайна подача гарніру з перловки — з зернами граната, мигдалем, лимонною цедрою.
Перловка з грибами — або ситний гарнір, або повноцінне блюдо для тих, хто дотримується посту.
гарнір з перловки з морквою і цибулею
продукти на 2 порції
Перловка — 1/2 склянки
морква — 1 штука
Цибуля ріпчаста — 1 цибулина
помідор — 1 штука
Вода — 2,5 склянки
Масло вершкове — кубик 30 грам
сіль і перець — за смаком
як приготувати перловку на гарнір
1. Половину склянки перловки промити, замочити у воді, покласти в невелику каструлю, залити 3 склянками води, поставити на сильний вогонь, довести до кипіння.
2. Після закипання зменшити вогонь, прикрити каструлю кришкою, і варити крупу 45 хвилин, стежачи за рівнем піни і води: перловка, навіть якщо на дні каструлі є трохи води, починає пригорати, тому періодично перевіряйте її рівень і перемішуйте.
3. Після варіння, якщо залишиться вода — злити її, додати в перловку вершкове масло і залишити настоятися, на час приготування іншої частини гарніру.
4. У глибоку сковорідку влити 2,5 ложки рослинної олії.
5. Цибулину очистити від лушпиння, дрібно нарізати і обсмажити на олії 3 хвилини.
6. Моркву почистити, дрібно нарізати і обсмажити разом з цибулею ще 5 хвилин.
7. Помідор очистити від шкірки, нарізати дрібними кубиками і додати до моркви і цибулі, перемішати.
8. Гасити під кришкою 10 хвилин, періодично помішувати.
9. Додати в сковорідку з овочами приготовлену перловку, все перемішати, посолити, поперчити.
10. Гасити під кришкою ще 5 хвилин.