як варити компот з груш
пропорції грушевого компоту
на 3-літрову банку
груші — 1 кілограм
цукор — півсклянки-стакан
Вода — 2 літри
Як приготувати компот з груш
вимити груші, розрізати, видалити насіннєві коробочки і плодоніжки, викласти в каструлю. Залити груші водою, довести до кипіння, варити 15 хвилин на середньому вогні без кришки. Груші за допомогою шумівки розкласти в стерилізовані банки. У грушевий відвар всипати цукор, розчинити його, довести сироп до кипіння і залити сиропом груші. Компот закрутити, остудити і прибрати на зберігання.
як зварити швидкий грушевий компот
продукти
на 3 літри напою
груші — 7 великих
Вода — 3 літри
Лимон — половинка або цілий за смаком і в залежності від солодощі груш
Мед — 2 столових ложки
цукор (краще коричневий) — 100 грам
кориця — 1 паличка
додатково для кольору можна додати трохи смородини або сливи
Як нашвидку варити грушевий компот
1. Влити в каструлю 1,5 літра води.
1. Груші помити і, не очищаючи від шкірки, нарізати тонкими часточками.
2. Лимон вимити і нарізати часточками.
3. У закипілу воду викласти цукор, і розмішати до повного розчинення.
4. Викласти груші, лимон, паличку кориці.
5. Варити компот 15 хвилин після повторного закипання.
6. Остудити компот, поставивши каструлю в таз з льодом або крижаною водою.
7. У холодний компот додати 2 столових ложки меду, перемішати.
Фкуснофакти
— якщо груші мають дуже щільну шкірку , її потрібно зняти або на дві хвилини занурити плоди в киплячу воду. Очищення — шкірку і насіннєві коробки з судинними пучками (жорсткими волокнами, що йдуть від хвостика до насіннєвий коробці) відразу викидати не треба. Краще їх залити водою і прокип'ятити 7 хвилин. Далі відвар використовувати для приготування сиропу.
— Колір блідому грушевому компоту додасть жменю яскраво забарвлених ягоди — малини, чорноплідної горобини, чорної смородини. Якщо для компоту використовуються половинки груш, в поглиблення від насіннєвої коробки можна додати по ягоді шипшини, з якої видалені насіння.
— на основі грушевого компоту можна приготувати безалкогольний глінтвейн , прекрасно зігріваючий в холоди. Для цього напій готують з додаванням кориці і гвоздики, вживають в гарячому вигляді. Додатково можна додати вино або коньяк.
— для компоту, що готується на зиму, підійдуть дрібноплідні сорти груш , які можна класти в банку цілком. У готовому вигляді вони стануть оригінальною прикрасою тортів, десертів, морозива. Особливо гарні для варіння компотів сорти «Пам'ять П. Н.Яковлєву», «Сіверянка», «Світлянка», «Скороспілка з Мічурінська». Важливо, що найсолодші компоти виходять з літніх сортів груші. Такі компоти будуть найкориснішими, а груші в них збережуть обсяг і форму. Якщо ж компот вариться з осінніх сортів, важливо, щоб фрукти полежали при кімнатній температурі кілька днів перед варінням компоту. Коли груша при натисканні стане м'якою, можна приступати до варіння компоту. Відрізнити хорошу грушу від дикої можна по колючках на гілочках: вони присутні тільки на дикій груші.
— при заготівлі компоту на зиму можна додавати більше або менше груш, і в залежності від цього варіювати кількість сиропу. Залежить це від того, чого більше ви хочете отримати від компоту: напою або груш в сиропі.
— свіжі груші містять грубу клітковину, яка може викликати розлад травлення. У термічно оброблених груш змінюється структура м'якоті, що робить їх корисними навіть для дієтичного харчування. У компоті смак і запах груш посилюється, плоди зберігають форму, їх м'якоть залишається пружною і соковитою.
— у Грушевому компоті зберігаються антимікробні і бактерицидні властивості груш. Напій є сильним сечогінним засобом — промиває нирки і розвантажує кровоносну систему.
— калорійність грушевого компоту в середньому 70 ккал/100 грам. Цей показник тим вище, чим більше цукру використано при варінні.