⏰ як приготувати лечо на зиму - рецепт і секрети, як зробити заготовку ще смачніше

Скільки варити лечо?

40:00
Лечо варити 40 хвилин .

Лечо в мультиварці варити 35 хвилин .

Всього на приготування лечо піде від 1,5 годин в залежності від заготовлюється кількості.

Як варити лечо

продукти
для приготування 1 літра лечо
солодкий болгарський перець — 900 грам
помідори — 600 грам
оцет 9% — 1 столова ложка
рослинна олія — 1/5 склянки
ріпчаста цибуля — 1 велика голова
часник — 4 зубці
перець чорний мелений — 1 чайна ложка
цукор — 1-2 столових ложки в залежності від солодощі перцю і томатів
сіль — 2-3 чайних ложки за смаком

Як варити лечо в каструлі
1. Овочі для лечо вимити і обсушити.

2. У помідорів надрізати шкірку по колу.

3. Щедро обдати помідори 1 літром окропу.

4. Очистити помідори від шкірки, видалити плодоніжки, кожен помідор розрізати навпіл.

5. Подрібнити томати ножем або за допомогою міксера, або натерти на тертці, влити в каструлю і поставити на середній вогонь, до додавання перцю уварювати томати від півгодини до 45 хвилин в залежності від водянистості помідорів. Томатна маса повинна вийти подібної томатному соку.

6. Часник очистити, відрізати кінчики і пропустити через часниковий прес (можна також нарубати ножем).

7. У болгарського перцю видалити плодоніжки, вичистити насіння і зрізати перегородки (якщо ті грубі).
8. Нарізати болгарський перець квадратом 3х3 або стружкою довжиною 6-7 сантиметрів.

9. Ріпчасту цибулю очистити від лушпиння і дрібно порубати.

10. Викласти перець, цибулю і часник в каструлю і поставити на середній вогонь.
11. Влити в лечо масло і перемішати.

12. До моменту закипання, коли перець повністю зануриться в томатну масу, приступити до постійного помішування.

13. Додати в лечо перець і сіль, спробувати лечо на смак (найбільш чітко оцінити смак лечо вдається, коли лечо холодне) і при необхідності додати цукор.

14. Варити лечо ще 30 хвилин до розм'якшення перцю, потім влити оцет і перемішати.

15. Вимити банки, налити на дно кожної по 1 сантиметру води і поставити в мікрохвильовку.
16. Налаштувати мікрохвильовку на 1,5 хвилини при потужності 800 ватт, включити; простежити, щоб вода в банках закипіла і пар обдав всю внутрішню поверхню банки. Якщо вода не закипіла, повторити процедуру.
17. Кришки ошпарити окропом.

18. Банки за допомогою прихваток або рушники виставити на дошку або рушник, налити лечо і закрутити кришками.

19. По гарячих банках розлити гаряче лечо і щільно закрутити кришками.

20. Перевернути банки з лечо, укутати ковдрою і почекати до повного охолодження.

21. Прибрати банки з лечо на зберігання.

Фкуснофакти

класичні пропорції для варіння лечо — на 1 кілограм перцю 1 кілограм помідорів і 1 голова цибулі. Решта залежить від бажаної консистенції. Якщо в лечо хочеться більше перцю, можна передбачити 1,5 кілограма перцю на півкіло м'ясистих помідорів. Більше перцю класти не рекомендується, щоб перець в банках був повністю занурений в томатну масу (важливо для зберігання).

щоб перець в лечо залишився хрустким, рекомендується додати 1 столову ложку оцту разом із закладкою в томатну пасту болгарського перцю.

щоб заощадити час обробки помідорів, можна кожен помідор, не очищаючи розрізати навпіл і натерти на крупній тертці, одночасно відокремлюючи томатну м'якоть від шкірки.

вихідне Кількість лечо залежить від якості і щільності використовуваних продуктів. Так, із зазначених м'ясистих томатів і соковитих перців вийде 1 літр лечо, а якщо томати рідкі і перець овочевий (сухий-зелений), то уварювати лечо знадобиться довше і підсумкове кількість лечо може вийти на 50-100 мілілітрів менше. Враховуйте це при підготовці банок.

Лечо — блюдо угорської кухні. Самі угорці не заготовляють лечо на зиму, а готують як окреме гаряче блюдо, з додаванням сала замість масла, курячих яєць і копчених ковбасок.

зберігати лечо після охолодження в темному місці при кімнатній температурі, відкриті банки — в холодильнику не більше 2 тижнів. Оскільки термін зберігання відкритого лечо досить малий, зазвичай лечо закочують в банки об'ємом 500-700 мілілітрів. Термін придатності закритого домашнього лечо при кімнатній температурі — 1 рік.

для лечо найбільш підходять сорти перцю Угорський, бананові перці, сорт лечо. Однак можна використовувати і звичайний овочевий перець. Помідори для лечо підходять м'ясисті, пізніх сортів — саме вони додадуть лечо густоту. Залежно від солодощі овочів слід регулювати і кількість цукру: для солодких овочів досить може не знадобитися цукор, а для несолодких сортів знадобляться і 2-3 столових ложки на літр.

помідори в лечо можна замінити томатною пастою, яка вже містить оцет. 1 кілограм помідорів слід замінити 0,5 літрами щільної пасти. Томатну пасту необхідно розбавити 400 мілілітрах води. Оцту при використанні томатної пасти необхідно влити 1 столову ложку на кожен кілограм болгарського перцю.

подавати лечо можна як соус до картоплі , макаронам і РІСУ ; гарячим або холодним, як гарнір до ковбасок і сосискам ; як самостійну закуску.

вартість продуктів для заготовки 1 літра лечо в літній період — 75 грн.магазинна ціна лечо приблизно така ж, різниця в якості використовуваних продуктів, що безсумнівно позначається на смакових властивостях і користь лечо.

можна приготувати без оцту за таким же рецептом, тоді необхідно особливо ретельно подбати про зберігання — банки повинні бути стерилізовані, зберігати лечо в погребі або в темному місці на балконі. Можна ще в якості природного консерванту додати трохи більше цукру.

для заготовки лечо використовуються такі спеції , як майоран, сушена петрушка, гвоздика і часник. Смак лечо — солодкуватий від використовуваного перцю і цукру — можна трохи загострити, якщо додати побільше часнику, на кожен літр перцю додатково 3-4 зубці часнику. Якщо хочеться зробити смак лечо солодшим, а консистенцію більш щільною, можна додати на кожен літр лечо 1 морква. Однак варто зазначити, що традиції приготування лечо скасовують використання моркви.

нарізати перець необхідно за смаком. Можна великими квадратиками — тоді лечо буде хрустким, а можна тонший — і тоді лечо придбає соусоподібну консистенцію.

для різноманітності, можна заготовити лечо з рисом, баклажанами, морквою або квасолею.

поділитися з друзями
Рейтинг
(поки оцінок немає )
Сколько варить?