Як маринувати капусту
Капуста білокачанна — 1 вилок (1,5-2 кілограми)
морква — 1 штука
часник — 3 зубчики
Вода — 1 літр
цукор-пісок — 1 столова ложка
сіль — 2 столові ложки
оцет 9% — половина склянки (150 мілілітрів)
перець чорний горошком — 10 горошин
лавровий лист — 3 листочка
Як приготувати маринад для капусти
1. В 1 літрі води змішати 1 столову ложку цукру і 2 столові ложки солі.
2. Поставити на вогонь і дочекатися закипання.
3. Варити на середньому вогні 10 хвилин.
підготовка продуктів до маринування
1. Очистити 3 зубчики часнику і промити їх.
2. У стерилізовану трилітрову банку опустити на дно 3 лаврових листки, 10 горошин чорного перцю 3 цілих зубчики часнику.
3. З 1 вилка капусти зняти верхні і пошкоджені листя і промити капусту.
4. Підготовлений качан капусти нашаткувати соломкою або невеликими шматочками (качан не використовувати).
5. Промити і очистити одну моркву, подрібнити на крупній тертці.
6. У глибокій мисці з'єднати і перемішати терту моркву і нашатковану капусту.
Як маринувати капусту на зиму
1. Наповнити банки капустою до самого верху.
2. Залити маринадом, додавши поверх капусти киплячої води, щоб вся капуста була покрита рідиною.
3. Додати в банку половину склянки 9 - % оцту.
4. Закрити кришкою і дати капусті охолонути.
5. Остигнула капусту поставити в холодильник на 1 день через який вона буде готова до вживання.
Фкуснофакти
— мариновану капусту подають як гарнір або салат. Маринована капуста часто використовується і в якості доповнення до салатів. Вона додається в вінегрет, подається до столу як закуска з солоними огірками. Маринована капуста може бути використана і як начинка при випічці пирогів і пиріжків.
— оцет для маринування капусти можна замінити лимонною кислотою або аспірином. 100 мілілітрів столового оцту в 9% замінюються 60 грамами лимонної кислоти (3 столові ложки кислоти). При заміні оцту на аспірин знадобиться три таблетки аспірину на трилітрову банку капусти. Замість столового оцту при маринуванні можна також використовувати яблучний або винний оцет. Зазвичай яблучний оцет 6 відсотків, тому при маринуванні його потрібно використовувати в 1,5 рази більше. Винний оцет 3%, тому його необхідно брати в два рази більше.
— Капусту маринувати можна невеликими обсягами, оскільки капуста доступна цілий рік і маринувати її можна в будь-який час.
— між квашеною і маринованою капустою є відмінність : маринують капусту шляхом додавання оцту або іншої кислоти і невеликої кількості цукру, тоді як квасять капусту шляхом додавання солі, супроводжуючи приготування бродінням. Додавання оцту і цукру при маринуванні прискорює процес приготування, тому маринована капуста готується протягом декількох днів, в той час як квашена капуста настоюється 2-4 тижні, оскільки ніяких штучних добавок для прискорення процесів бродіння при квашенні капусти не додається.
— при маринуванні капусти можна додати овочі : буряк (1 штука на 2-3 кілограми капусти), часник (1-2 головки на 2-3 кілограми капусти), свіжий болгарський перець (1-2 за смаком), хрін (1 корінь), яблука (2-3 штуки). Якщо додати буряк і / або перець, то маринована капуста вийде солодкою.
— до маринаду для капусти можна додавати насіння кропу, щіпку кориці, гвоздику, коріандр.
— маринувати капусту можна в емальованому, скляному посуді або дерев'яній діжці. Ні в якому разі не можна маринувати капусту в алюмінієвому посуді, оскільки на поверхні алюмінієвого посуду є оксид алюмінію, який розчиняється в кислотах і лугах. При маринуванні капусти в такому посуді оксид розчиниться в маринаді, що може завдати шкоди здоров'ю при вживанні капусти, маринованої таким чином.
— маринована капуста зберігається в прохолодному місці до весни. Якщо відкрили банку — слід зберігати її в закритій ємності не більше тижня. Однак з часом капуста темніє і набуває сірого відтінку. Так як капуста доступна незалежно від овочевого сезону, її можна готувати регулярно в невеликій кількості.
— калорійність маринованої капусти — 47 ккал/100 грам.
— вартість продуктів для маринування 3-літрової банки капусти в середньому в Києві на Червень 2020 року — 25 грн.магазинна маринована капуста — від 50 грн./кілограм.