існує три основні групи способів видалення жуйки — за допомогою тепла, холоду або хімрозчину (або масла). Але всі вони можуть застосовуватися тільки якщо не допоміг механічний спосіб — по суті, з одягу соскабливается велика частина жуйки, а потім стирається зубною щіткою.
невелику річ можна покласти в морозилку на кілька годин в пакеті, а то і на день. Жуйка стане крихкою і легко відокремиться. Якщо залишиться слід, його можна видалити рідиною для зняття лаку. Для кольорової тканини не використовуйте рідину з ацетоном. Можна використовувати і спирт.
також можна видалити жуйку столовим оцтом (3-15%, але не з делікатних тканин). Намочіть її оцтом або відокремити її за допомогою намоченої оцтом зубної щітки.
використовую тепловий метод , можете рясно полити тканину з жуйкою водою температурою 80-90 градусів. Вона буде плавитися і стікати.
також можна використовувати праску, але не на найбільшій потужності. Такий метод ідеальний для видалення жуйки з меблів. На жуйку кладеться аркуш паперу, який гарненько пропрасовується праскою. Вона повинна відпасти.
Якщо річ дорога, а жуйка ніяк не отдирается, спробуйте спеціальний гель для видалення пластиліну і жуйки — він хімічним чином впливає на неї і видаляє дуже добре, але спочатку спробуйте засіб на невидному ділянці вашого одягу (наприклад, з внутрішньої сторони манжета).