Рецепта такої страви в принципі немає. По крайней мере, класичного — має широке поширення і загальне визнання — серед професійних кулінарів і простих домогосподарок і їдців. Однак при великому бажанні можна спробувати зробити суп і з груздів. Тільки спочатку потрібно відварювати грузді п'ятнадцять хвилин або вимочувати протягом доби, змінюючи воду щогодини. Інакше буде сильна гіркота.
приготування груздянки зі свіжих грибів
Для цієї страви необхідні великі грузді — чотири або п'ять, а також дві картоплини і один літр води. Крім того, можуть бути використані ріпчаста цибуля (одна середня цибулина) і вершкове масло для його пасерування.
Важлива умова — перед приготуванням такого супу грузді повинні вимочувати у воді протягом мінімум доби.
гриби потрібно дрібно нашаткувати або натерти за допомогою великої терки. Відварювати протягом сорока хвилин, потім додати нарізану середніми шматками картоплю з підсмаженою цибулею і продовжувати варити, поки картопля не буде готовий. Потім залишиться тільки посолити за смаком і додати сметану при подачі. Для краси можна насипати дрібно посіченої зелені в груздянку (зазвичай для цього використовується свіжий кріп).
приготування груздянки з солоних грибів
Знадобиться 500 г яловичини, 3 картоплини, 1 цибулина, 300 г солоних груздів, 1 морква, 4 ст.ложки рису, сіль, перець, насіння кропу.
М'ясо вимивається, звільняється від плівок. Гриби нарізаються соломкою, потім заливаються охолодженою водою, яку можна змінити двічі або тричі. Відварюється бульйон з яловичини. Відварене м'ясо виймається і нарізається. Готується заправка з моркви і цибулі. Смажити необхідно на середньому вогні не більше трьох хвилин. Вимивається рис, потім висипається в готовий яловичий бульйон. Після кипіння рису протягом п'яти хвилин укладається в суп картопля і варіння триває до його напівготовності. Потім вводиться засмажкою в суп. Тільки після цього додаються грузді, які варяться протягом ще десяти хвилин. В кінці вводять сіль, перець і зерна сушеного кропу.