Як варити компот з журавлини
продукти
журавлина — 200 грам
цукор — півсклянки
Вода — 1 літр
Як варити компот з журавлини
журавлину помити, перебрати, викласти в каструлю. Залити водою, додати цукор, поставити на середній вогонь. Варити компот з журавлини 30 хвилин.
Як варити компот з журавлини в мультиварці
журавлину перебрати і вимити, висипати на друшляк або сито і протерти в миску. У чашу мультиварки влити воду, додати цукор, журавлинний макуха і сік. Налаштувати мультиварку на режим «Суп» і готувати 30 хвилин. Готовий компот з журавлини остудити і перелити в посудину.
Фкуснофакти
—на Русі журавлину називали « північним лимоном» за великий вміст в ній вітаміну З, лимонну і хінну кислоти.
— урізноманітнити компот з журавлини можна додаванням цитрусових. Для це слід додати в компот половину апельсина, цедру 1 мандарина, кілька кірок лимона і ванільний цукор на 1 склянку журавлини.
— Часто компот з журавлини варять з додаванням яблука, полуниці та інших ягід, щоб розбавити кислинку журавлини солодкими ягодами і фруктами.
— можна приготувати компот із замороженої журавлини. Важливо заморожувати журавлину, попередньо вимиту і просушену, оскільки приготування компоту із заморожених ягід виключає їх розморожування і миття.
— щоб краще зберегти вітамін З при варінні компоту, ягоди журавлини потрібно додати в уже киплячу воду і після того, як компот закипить, відразу ж зняти з вогню. Компоту необхідно дати настоятися, щоб ягоди повністю віддали сік.
— Компот з журавлини можна закривати на зиму.
— журавлинний компот може зберігатися в холодильнику 2 дні в закритій ємності.
— калорійність журавлинного компоту — 26 ккал/100 грам.
— вартість журавлини на сезон 2020 року — 150 грн./1 кілограм (на липень 2020 року). Оскільки журавлина нечасто продається в магазинах і на ринках, для варіння компоту можна використовувати заморожену ягоду.
— дотримуючись обережності, можна зібрати журавлину самостійно: вона росте в лісах, в болотистих місцях. Журавлину можна знайти практично в будь-якому російському лісі, за винятком Кубані, Кавказу і півдні Поволжя. Сезон журавлини — з вересня по жовтень, але збирати ягоду можна і взимку: під впливом морозу ягода стає більш солодкою.