субпродукти рясніють корисними речовинами, але для ніжного дитячого шлунково-кишкового тракту є досить важкою їжею. Стравами з субпродуктів грудничковий раціон доповнюють тільки після введення м'яса — за умови, що дитина добре переносить м'ясний прикорм і не має проблем з травленням.
знайомство малюка з субпродуктами починають не раніше 8-місячного віку. Першою вводять печінку — яловичу або, що краще, телячу. Вона гіпоалергенна, містить багато заліза, білка і фолієвої кислоти. Печінкою замінюють один з м'ясних прикормів. Дають її у вигляді пюре, починаючи з 0,5 чайної ложки і зводячи поступово до 50-60 грамів до однорічного віку. Годують дитину субпродуктом не частіше 1 разу на тиждень. Після року можна перейти і на інші види печінки (свиняча, куряча, індича).
для малюка потрібно готувати тільки свіжу печінку термін її зберігання становить не більше 2 днів. Обов'язково спостерігають за реакцією дитини на новий продукт.
після печінки в меню дитини до року можна включити також серце і мову. Мова містить багато білка і мало сполучної тканини, є лідером за харчовою цінністю серед субпродуктів. Перевага серця — низька жирність і висока кількість білка.