⏰ як варити полуничний джем на зиму - рецепт і різні способи зробити заготовку в банках

Скільки варити полуничний джем?

10:00

Як варити полуничний джем

продукти Полуниця — півкіло цукор — 400 грам Агар-агар — 5 грам 1. Відміряти полуницю — полуниця може бути будь-якого сорту і розміру, але чим дрібніше і солодше, тим менше цукру доведеться додавати. 2. Викласти ягоди в каструлю і залити водою, щоб осів сміття. Потім злити воду, і очистити ягоди від плодоніжок. 3. Занурювальним блендером, м'ясорубкою або товкачем подрібнити ягоди, в результаті чого вийде рідке ягідна суміш, по консистенції щось між соком і пюре. 4. В принципі, пюре готове до варіння, але для м'якості ми протремо цю масу через сито, таким чином позбувшись від дрібних горішків. 5. Від більшості горішків позбутися вдалося, а для більшого ефекту краще використовувати марлю в кілька шарів. 6. Ягідну масу виливаємо в каструлю (таз) і ставимо на тихий вогонь. Ємність для варіння повинна бути просторою, так як утворюється досить багато піни. 7. Після закипання утворюється піна — її краще знімати шумівкою. 8. Відміряємо цукор — на наші півкіло полуниці можна взяти 400 грам цукру, це 2 таких склянки, наповнених без верху. Весь цукор всипаємо до полуниці, і помішувати хвилини 3 до повторного закипання. Тепер варити джем близько 30-40 хвилин, щоб маса стала трохи густіше. За цей час помийте і простелиризуйте банки і кришки — обдайте окропом або прокип'ятіть в каструлі, вистеленій рушником. 9. Всипаємо агар-агар, постійно помішуючи джем. На півкіло ягід і 400 грам цукру всипано 5 грам агар-агару. Якщо хочете, щоб в джемі ложка стояла — додайте 10. 10. З агар-агаром варити джем ще 2 хвилини, потім розлити по банках. Зазвичай користуються ополоником з тонким носиком, але у нас є Каструля з тонким носиком, тому вийшло розлити ароматний джем дуже швидко. 11. Готовий джем остудити і прибрати на зберігання. Банки простерилізовані, цукру багато, доданий агар-агар — а значить, варення точно простоїть до кінця зими. З 500 грам полуниці за 40 хвилин варіння вийшло 350 грам. варимо джем в хлібопічці 1. Полуницю вимити, ягоди розрізати на половинки. 2. Викласти половинки полуниці в відерце хлібопічки, засипати цукром. 3. Струснути вміст відерця, щоб цукор рівномірно розподілився. 4. Поставити відерце з полуницею в хлібопічку, виставити режим «варення». 5. Після відключення хлібопічки дістати відерце, всипати агар-агар, перемішати, варити ще 2 хвилини, потім розлити джем в банки і закрити кришками. При підготовці продуктів враховувати, що відерце має бути заповнене не більше ніж на три чверті своєї висоти. варимо в мультиварці 1. Ягоду вимити і дати воді стекти, відкинувши на друшляк. 2. Полуницю розрізати на частини і викласти в чашу мультиварки. 3. Засипати ягоду цукром, щоб він рівномірно розподілився, струсити чашу. 4. Поставити чашу з ягодою в мультиварку, виставити режим «Суп». За 2 хвилини до закінчення варіння всипати агар-агар і перемішати. 5. Після виключення мультиварки перелити джем в банки і закрити кришками.

Як варити полуничний джем без агар-агару?

продукти для варіння полуничного джему Полуниця — півкіло цукор — півкіло як варити полуничний джем без агар-агару? відібрану і вимиту полуницю засипати цукром, накрити кришкою і настояти ягідне пюре протягом 20-30 хвилин, щоб ягода дала сік. Каструлю з полуницею поставити на тихий вогонь, додати цукор, довести до кипіння і варити півгодини, знімаючи піну. Подрібнити уварену ягоду блендером. Готовий полуничний джем розлити по стерилізованим банкам, остудити і прибрати на зберігання в прохолодне темне місце. Джем за цей час увариться приблизно вдвічі — вийде трохи більше 350 грам.

Фкуснофакти

— Полуниця, на відміну від чорної або червоної смородини, містить мало пектину і багато води, тому уварювати джем до густого стану дуже довго, не менше години. Щоб джем з полуниці придбав густу консистенцію швидко, при варінні в нього кладуть агар-агар. Варто врахувати, що агар-агар додають за 2 хвилини до кінця варіння, після чого потрібно вимкнути вогонь, щоб агар-агар не втратив свої желирующие властивості, і розливати джем по банках. Агар-агар можна замінити на спеціальні добавки желфікс, Пектин або Конфітюрка. Желюючі добавки дозволяють в 2 рази зменшити кількість цукру і заощадити на часі варіння без шкоди для консистенції продукту. До того ж, полуничний джем не можна перетравлювати, інакше він придбає негарний бурий колір і втратить корисні речовини. Також можна використовувати фрукти і ягоди, що містять натуральний пектин в своєму складі: яблука, апельсини, вишня, слива. — головна користь полуничного джему в його смаку і красі, він здатний прикрасити будь-який десерт. Вітамінів в полуничному Джемі трохи, вони руйнуються при варінні в присутності кисню, але калій і магній, необхідні для підтримки серцевого м'яза, зберігаються навіть після варіння і при тривалому зберіганні. — полуничний джем можна зварити без кісточок, так неприємно застряють в зубах. Для цього можна, якщо кісточки великі, протерти ягоди через дрібне сито. Якщо кісточки великі, але їх все ж хочеться видалити, рекомендується спочатку протерти ягоди через сито, а потім залишився макуха віджати через пару-трійку шарів марлі. — при варінні в мультиварки — джем при нагріванні збільшується в об'ємі і з'являється пінка, тому рекомендується заповнювати чашу мультиварки не більше ніж на три чверті. — для збереження яскравого кольору при заготівлі джему можна додати трохи лимонної кислоти (1 чайна ложка на 1 кілограм ягід).

поділитися з друзями
Рейтинг
(поки оцінок немає )
Сколько варить?